Massa je teď jiný jezdec než na začátku roku, tvrdí jeho závodní inženýr

Závodní inženýr Felipeho Massy Rob Smedley je přesvědčený, že jeho jezdci schází už jen velmi málo, aby byl znovu ve vrcholové formě a měl odpovídající výsledky.
Massa je teď jiný jezdec než na začátku roku, tvrdí jeho závodní inženýr

Massa podává lepší výkony od Monaka, ale zatím se to nijak výrazně neprojevilo ve výsledcích. Smedley doufá, že brzy přijde změna. "Před Silverstonem schází Felipemu jen velmi málo, aby na tom byl jako dřív, co se jezdění a důvěry ve vůz týče," řekl. "Potřebujete, aby vám věci vycházely, což pro nás v posledním závodě neplatilo."

"Když se vrátíme do Kanady, udělal malou chybu na startu, která všechno změnila, a v Monaku byl zaseknutý v provozu 70 kol. Ale v těchto posledních závodech byl jiným jezdcem než na začátku sezóny, co se rychlosti, způsobu řízení a sebedůvěry týče. Takže nám schází velmi málo, možná jedno titěrné procento, aby nám to začalo vycházet."

Pro Smedleyho coby Brita je závod v Silverstonu domácí, proto by ho zvlášť potěšilo, kdyby se Massa blýskl dobrým výsledkem právě tento víkend. Oporu pro to by měl mít v technice.

"Myslím, že jsou naše šance tento víkend v Silverstonu dobré, i když není tajemstvím, že potřebujeme auto stále vyvíjet a zrychlovat," odhadl. Ve Valencii jsme neměli nejrychlejší auto, ale ve srovnání se začátkem roku bylo o hodně lepší, za což vděčíme práci celého týmu."

"Ale našemu autu vždy zvlášť seděly rychlé zatáčky a v Silverstonu dominují rychlé zatáčky téměř dvěma třetinám trati. Proto doufám, že to dokážeme co nejlépe využít, nejen naši práci ve vývoji, ale také skutečnost, že je naše auto dobré v rychlých zatáčkách. Proto se domnívám, že máme tento víkend velmi dobrou šanci."

Další článek: Okruh v Silverstonu z pohledu pneumatik

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10