Massa je teď jiný jezdec než na začátku roku, tvrdí jeho závodní inženýr

Závodní inženýr Felipeho Massy Rob Smedley je přesvědčený, že jeho jezdci schází už jen velmi málo, aby byl znovu ve vrcholové formě a měl odpovídající výsledky.
Massa je teď jiný jezdec než na začátku roku, tvrdí jeho závodní inženýr

Massa podává lepší výkony od Monaka, ale zatím se to nijak výrazně neprojevilo ve výsledcích. Smedley doufá, že brzy přijde změna. "Před Silverstonem schází Felipemu jen velmi málo, aby na tom byl jako dřív, co se jezdění a důvěry ve vůz týče," řekl. "Potřebujete, aby vám věci vycházely, což pro nás v posledním závodě neplatilo."

"Když se vrátíme do Kanady, udělal malou chybu na startu, která všechno změnila, a v Monaku byl zaseknutý v provozu 70 kol. Ale v těchto posledních závodech byl jiným jezdcem než na začátku sezóny, co se rychlosti, způsobu řízení a sebedůvěry týče. Takže nám schází velmi málo, možná jedno titěrné procento, aby nám to začalo vycházet."

Pro Smedleyho coby Brita je závod v Silverstonu domácí, proto by ho zvlášť potěšilo, kdyby se Massa blýskl dobrým výsledkem právě tento víkend. Oporu pro to by měl mít v technice.

"Myslím, že jsou naše šance tento víkend v Silverstonu dobré, i když není tajemstvím, že potřebujeme auto stále vyvíjet a zrychlovat," odhadl. Ve Valencii jsme neměli nejrychlejší auto, ale ve srovnání se začátkem roku bylo o hodně lepší, za což vděčíme práci celého týmu."

"Ale našemu autu vždy zvlášť seděly rychlé zatáčky a v Silverstonu dominují rychlé zatáčky téměř dvěma třetinám trati. Proto doufám, že to dokážeme co nejlépe využít, nejen naši práci ve vývoji, ale také skutečnost, že je naše auto dobré v rychlých zatáčkách. Proto se domnívám, že máme tento víkend velmi dobrou šanci."

Další článek: Okruh v Silverstonu z pohledu pneumatik

20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
13. června | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
12. června | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
12. června | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00