Massa je stejný jezdec jako před svojí nehodou, říká Todt

Massův manažer Nicolas Todt je přesvědčený, že nehoda v maďarské kvalifikaci nijak neovlivnila jezdecké dovednosti brazilského pilota.
Massa je stejný jezdec jako před svojí nehodou, říká Todt

Massa měl vážnou nehodu před dvěma lety na Hungaroringu, když ho do helmy zasáhla pružina z vozu Rubense Barrichella. Druhou polovinu sezóny 2009 musel vynechat a od té doby se mu nedaří navázat na formu, kterou měl před nehodou.

"Upřímně si nemyslím, že by ho ta nehoda změnila," řekl Todt pro Autosport. "Je to můj pocit, ale myslím, že stejný názor má Ferrari."

Francouz na druhé straně nepopírá, že jeho jezdec nemá dobré výsledky. "Od Felipeho to evidentně byla velmi průměrná sezóna," hodnotil. "Stávají se různé věci, v životě jste jednou nahoře, jednou dole. Ale musíme otočit list tohoto těžkého roku, soustředit se na další a během zimy najít způsob, jak se zlepšit a mít lepší přístup."

"Fernando je skvělý jezdec, ale myslím, že jsme ve stejné lize. Musíme si promluvit, já s Felipem, Felipe se svými závodními inženýry. Musíme si otevřeně promluvit o tom, co mu letos scházelo. Není snadné to zjistit, ale je důležité hovořit a být otevřený."

Sám Massa přiznává, že letos neodvedl dobrou práci. Částečně to vysvětluje problémy, které mělo Ferrari jako tým. "Nevydali jsme se správným směrem při zahřívání pneumatik," vysvětloval. "V mnoha závodech jsme viděli, že jsme bojovali vpředu, pak jsme nasadili tvrdé pneumatiky a propadli se."

"Nejde jen o pneumatiky. Auto nebylo tak dobré jako to loňské. Loni jsem měl víc potíží s penumatikami, protože byly hodně tvrdé. Letos problémem nebyly, ale výkon auta byl horší."

Náznak zlepšení přišel v druhé polovině sezóny. "Fernando byl lepší v kvalifikacích, v těch jsem se já trochu trápil. V posledních závodech se můj kvalifikační výkon hodně zlepšil," řekl.

Massa a jeho manažer vědí, že příští rok bude rozhodující pro budoucnost u Ferrari. Bez výsledků novou smlouvu nedostanou. Brazilec je ale přesvědčený, že se vrátí do formy, díky které byl blízko titulu mistra světa v roce 2008.

"Hodně si věřím," uvedl. "Hodně se snažím, abych šel správným směrem, aby to bylo úplně jinak než letos. V životě potřebujete motivaci, protože víte, co můžete dokázat, a když je vše správně, dokážete to."

"Se všemi v týmu mám speciální vztah, a to je podle mě důležité. Nezáleží na tom, jestli vyhráváte nebo ne. Důležité je, jestli jdete správným směrem. Když jdete správným směrem, vítězství přijde rychleji."

Další článek: Alonso: Räikkönen má velký talent. Je dobře, že se vrací

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00