Massa je šťastný, že dokončil závod

Felipe Massa považuje za důležité, že se mu v Maďarsku podařilo dokončit závod na bodech a to navíc na relativně slušné pozici. Willams si v Maďarsku moc nevěřil, ale pro Massu byl výsledek důležitý z osobního hlediska.
Massa je šťastný, že dokončil závod

Massa v Silverstonu narazil do roztočeného vozu Kimiho Räikkönena a o dva týdny později v Německu odstoupil po nehodě s Magnussenem už v prvním kole. Cíl závodu neviděl předtím ani v Kanadě po kolizi s Pérezem.

V Maďarsku tak pro Brazilce bylo ze všeho nejdůležitější dokončit závod. „Když se podíváte, co se stalo v posledních závodech, tak je to velká úleva dokončit závod a získat rozumné body“, říká Massa pro Autosport.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

„Potřeboval jsem čistý závod. Bylo to pro mne důležité. V prvním kole jsem si dával velký pozor, nakonec jsem dorazil co cíle.“

Massa ale trochu lituje, že bezproblémový závod prožil zrovna na okruhu, který Williamsu nesedl. „To nám rozhodně nestačí. Tentokrát jsme neměli vůz na to, abychom bojovali s Red Bullem a Ferrari, ačkoliv jsme skončili před jedním Ferrari. Vůz nebyl tak konkurenceschopný, byl zkrátka pomalý.“

Diskuze (15) Další článek: Max Mosley žaluje Google
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00