Massa je spokojený s předvedeným výkonem, z výsledku ale radost nemá

Bývalý pilot formule 1 Felipe Massa má za sebou první závod ve formuli E. Po skončení ePrix v saudskoarabském Rijádu ale dostal dvě penalizace za nesprávné využití fanboostu během závodu.
Massa je spokojený s předvedeným výkonem, z výsledku ale radost nemá

Pilot týmu Venturi dokončil svůj první závod v šampionátu elektrických formulí na 14. pozici, když dostal penalizaci průjezdu boxovou uličkou za to, že jeho tým nerespektoval "verzi 5.1 manuálu implementace softwaru baterie páté sezóny formule E". Podle informací Autosportu kvůli softwarovému problému překročil Massův vůz povolené množství výkonu.

V hlasování o fanboost, kde fanoušci svému oblíbenému pilotovi poskytnou možnost využití většího množství výkonu, skončil Massa druhý za dalším bývalým pilotem F1 Stoffelem Vandoornem. Fanboost kromě nich získali také Lucas di Grassi, Antonio Félix da Costa a Daniel Abt.

První vítězství pro BMW získal v Rijádu Antonio Felix da Costa

První vítězství pro BMW získal v Rijádu Antonio Felix da Costa

Massa však systém aktivoval před 22. minutou závodu, což pravidly není dovoleno, a dostal za to penalizaci pěti sekund. Ta byla přičtena k 25sekundové penalizaci udělené po závodě jako náhrada za trest průjezdu boxy za využití 150 KJ energie namísto 100 KJ při aktivaci fanboostu.

Massa také dostal jeden trestný bod a v konečné klasifikaci se propadl na 17. místo.

„Se svou výkonností v závodě, se vším, co se dělo a s pozicemi, které jsem získal, jsem spokojen,“ řekl Massa pro Autosport ještě před udělením penalizací o svém prvním závodě.

„Bohužel jsem měl ten průjezd boxy, který zkrátka zničil všechno, co jsem udělal předtím. Jsem zklamaný z výsledku, ale spokojený se svou prací, kterou jsem odvedl v závodě, s rychlostí, se strategií, attack módem, předjížděním. Všechno šlo skvěle. Bohužel jsme nedojeli tam, kde bychom měli,“ dodal Brazilec.

Foto: Formule E

Další článek: Honda svých cílů dosáhla, náš vůz nikoliv, říká šéf Toro Rosso

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10