Massa je spokojený s předvedeným výkonem, z výsledku ale radost nemá

Bývalý pilot formule 1 Felipe Massa má za sebou první závod ve formuli E. Po skončení ePrix v saudskoarabském Rijádu ale dostal dvě penalizace za nesprávné využití fanboostu během závodu.
Massa je spokojený s předvedeným výkonem, z výsledku ale radost nemá

Pilot týmu Venturi dokončil svůj první závod v šampionátu elektrických formulí na 14. pozici, když dostal penalizaci průjezdu boxovou uličkou za to, že jeho tým nerespektoval "verzi 5.1 manuálu implementace softwaru baterie páté sezóny formule E". Podle informací Autosportu kvůli softwarovému problému překročil Massův vůz povolené množství výkonu.

V hlasování o fanboost, kde fanoušci svému oblíbenému pilotovi poskytnou možnost využití většího množství výkonu, skončil Massa druhý za dalším bývalým pilotem F1 Stoffelem Vandoornem. Fanboost kromě nich získali také Lucas di Grassi, Antonio Félix da Costa a Daniel Abt.

První vítězství pro BMW získal v Rijádu Antonio Felix da Costa

První vítězství pro BMW získal v Rijádu Antonio Felix da Costa

Massa však systém aktivoval před 22. minutou závodu, což pravidly není dovoleno, a dostal za to penalizaci pěti sekund. Ta byla přičtena k 25sekundové penalizaci udělené po závodě jako náhrada za trest průjezdu boxy za využití 150 KJ energie namísto 100 KJ při aktivaci fanboostu.

Massa také dostal jeden trestný bod a v konečné klasifikaci se propadl na 17. místo.

„Se svou výkonností v závodě, se vším, co se dělo a s pozicemi, které jsem získal, jsem spokojen,“ řekl Massa pro Autosport ještě před udělením penalizací o svém prvním závodě.

„Bohužel jsem měl ten průjezd boxy, který zkrátka zničil všechno, co jsem udělal předtím. Jsem zklamaný z výsledku, ale spokojený se svou prací, kterou jsem odvedl v závodě, s rychlostí, se strategií, attack módem, předjížděním. Všechno šlo skvěle. Bohužel jsme nedojeli tam, kde bychom měli,“ dodal Brazilec.

Foto: Formule E

Diskuze (10) Další článek: Honda svých cílů dosáhla, náš vůz nikoliv, říká šéf Toro Rosso
20. dubna | Tým Scuderia Praha vyhrál závod ve Spa...
19. dubna | Jenson Button se nezúčastní posledních dvou závodů WEC a to včetně Le Mans. Nahradí ho Vandoorne. Důvody? Rodinné (chce trávit více času se snoubenkou) a výkonnostní, kdy SMP Racing nestačí na toyoty.
18. dubna | Max Verstappen věří, že v polovině sezóny bude moci Red Bull vyhrávat závody.
17. dubna | Ferrari doufá, že Alfa Romeo nasadí co nejdříve novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Tým ji nestihl integrovat do vozu a Giovinazzi pak měl v kvalifikaci stejný problém jako Leclerc v Bahrajnu.

GP Ázerbájdžánu 2019

Pátek 26. dubna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. dubna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. dubna 2019
Závod 14.10