Massa je rád, že porazil Ferrari

Nejlepší letošní kvalifikaci předvedl na Silverstonu Williams, když Felipe Massa s Valtterim Bottasem obsadili druhou řadu na startovním roštu Velké ceny Velké Británie.
Massa je rád, že porazil Ferrari

Brazilec byl přitom s výkonem týmu velmi spokojen a doufá, že dokáže svou rychlost předvést i v závodě a snížit tím svou ztrátu 63 bodů na Ferrari v Poháru konstruktérů.

„Myslím, že to pro nás byl skvělý den,” řekl Massa, který letos pošesté porazil v kvalifikaci Bottase.

„Je úžasné vidět, kolik fanoušků je tady na domácí velké ceně našeho týmu. Pro mě a Valtteriho je skvělé být na třetí a čtvrté pozici, po celou dobu jsme oba bojovali.”

„Na konci (Q3) jsem měl skvělé kolo, jsem opravdu šťastný. Na zítřek se těším. Můžeme mít dobrý závod, obzvlášť ten souboj s Ferrari. Je pro nás důležité ukázat, že umíme být s oběma našimi vozy před oběma ferrari.”

Úspěšnou kvalifikaci Williamsu na Silverstonu podtrhl čtvrtým místem Bottas, který na nejrychlejšího Lewise Hamiltona ztratil 0,901 s.

„Věděli jsme, o kolik bychom se dnes mohli zlepšit, byli jsme ale překvapeni, že to bylo až o tolik a to je dobře, protože zítra by to pro nás mohl být velmi dobrý závod,” řekl Bottas.

„Samozřejmě vždy chcete skončit před svým týmovým kolegou, měli jsme ale dobrý souboj a Felipe se v závěru zlepšil o trochu víc. Je skvělé být s oběma vozy před našimi nejbližšími soupeři ze šampionátu. Je to opravdu dobrý start a v boji o stupně vítězů jsme nyní na koni.”

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Hamilton získal svou třetí pole position na Silverstonu

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10