Massa je rád, že porazil Ferrari

Nejlepší letošní kvalifikaci předvedl na Silverstonu Williams, když Felipe Massa s Valtterim Bottasem obsadili druhou řadu na startovním roštu Velké ceny Velké Británie.
Massa je rád, že porazil Ferrari

Brazilec byl přitom s výkonem týmu velmi spokojen a doufá, že dokáže svou rychlost předvést i v závodě a snížit tím svou ztrátu 63 bodů na Ferrari v Poháru konstruktérů.

„Myslím, že to pro nás byl skvělý den,” řekl Massa, který letos pošesté porazil v kvalifikaci Bottase.

„Je úžasné vidět, kolik fanoušků je tady na domácí velké ceně našeho týmu. Pro mě a Valtteriho je skvělé být na třetí a čtvrté pozici, po celou dobu jsme oba bojovali.”

„Na konci (Q3) jsem měl skvělé kolo, jsem opravdu šťastný. Na zítřek se těším. Můžeme mít dobrý závod, obzvlášť ten souboj s Ferrari. Je pro nás důležité ukázat, že umíme být s oběma našimi vozy před oběma ferrari.”

Úspěšnou kvalifikaci Williamsu na Silverstonu podtrhl čtvrtým místem Bottas, který na nejrychlejšího Lewise Hamiltona ztratil 0,901 s.

„Věděli jsme, o kolik bychom se dnes mohli zlepšit, byli jsme ale překvapeni, že to bylo až o tolik a to je dobře, protože zítra by to pro nás mohl být velmi dobrý závod,” řekl Bottas.

„Samozřejmě vždy chcete skončit před svým týmovým kolegou, měli jsme ale dobrý souboj a Felipe se v závěru zlepšil o trochu víc. Je skvělé být s oběma vozy před našimi nejbližšími soupeři ze šampionátu. Je to opravdu dobrý start a v boji o stupně vítězů jsme nyní na koni.”

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Hamilton získal svou třetí pole position na Silverstonu