Massa: Hamilton nedokáže přemýšlet

Ani jeden z jezdců Ferrari dnes do bojů o nejvyšší příčky nezasáhl. Fernando Alonso na loňské vítězství nenavázal a v cíli obsadil čtvrté místo. Felipe Massa dojel až devátý. AKTUALIZOVÁNO
Massa: Hamilton nedokáže přemýšlet

"Dnes bylo naneštěstí nemožné dokončit na pódiu. Nebyli jsme dost rychlí. I když jsme byli v nějakých částech závodu třetí, věděli jsme, že dříve či později budeme předjeti. Na startu, na super měkkých pneumatikách, jsme trpěli velmi vysokou degradací, zatímco na měkkých pneumatikách se situace víceméně vrátila do normálu ve srovnání s Red Bullem a McLarenem. Bojovali jsme po celý víkend a jsem potěšen, jak tým pracoval, protože vždy pracují naplno, a my jsme z tohoto závodu vytěžili maximum, co jsme mohli," sdělil v cíli čtvrtý Alonso.    

Felipe Massa má za sebou další Velkou cenu plnou strastí. Ze souboje mezi ním a Lewis Hamiltonem vyvázl s defektem pravé zadní pneumatiky, což ovlivnilo zbytek jeho závodu. Na celou situaci má však jasný názor: "Už jsem vám to říkal včera. Znovu, můj názor je takový, že on nedokáže používat svoji mysl. Dokonce ani v kvalifikacích, takže si to dokážete představit, jaké je to v závodech. Mohl způsobit velkou nehodu."

"Problém byl, že jsem byl ve středu (pole). Měl jsem defekt pneumatiky a hodně jsem za to zaplatil. Je důležité, že to FIA sleduje a trestá ho pokaždé, když usedne do vozu, protože on o tom nedokáže přemýšlet," řekl.

Kromě kolize s Hamiltonem dnes Massovi nepřálo ani štěstí. Nevhodně načasovaný výjezd zpomalovacího vozu ho připravil o lepší umístění. "Neměl jsem štěstí na výjezd safety caru. Zastavil jsem pro super měkkou směs, abych získal nějaký čas, ale pět kol na to vyjel zpomalovací vůz a já neměl ty správné pneumatiky, na kterých jsem měl dokončit závod. Takže jsem neměl štěstí ani na strategii. A poté samozřejmě, něco se stalo (s Hamiltonem), který mi to udělal (způsobení kolize) letos už po kolikáté? Mnohokrát," uzavřel naštvaný Brazilec.

Po závodě se postaral v paddocku o drobné pozdvižení Massa, který přišel za Hamiltonem, jenž zrovna poskytoval rozhovor, přerušil jej a sarkasticky pilota McLarenu pochválil za dobře odvedenou práci. Nejednalo se ale o nic vážného a k žádnému konfliktu mezi oběma jezdci nedošlo.        

Diskuze (556) Další článek: Button je naštvaný na jezdce o kolo zpět
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00