Massa: Ferrari je připravené na lepší vstup do sezóny než v minulých letech

Ferrari vstupovalo do šampionátů posledních let ne vždy dobře připravené, zejména po stránce spolehlivosti. Massa však věří, že letos bude vše jinak, tým odvedl v zimě dobrou práci, lepší než v minulosti.

"Zimní testy jsme měli velmi dobré, náš tým, náš vůz byl velmi konkurenceschopný," řekl Brazilec. "To podle mě ukazuje, že je náš vůz na začátek sezóny připravený. Ale samozřejmě musíme každý den pracovat, abychom se závod po závodu zlepšovali a byli na špičce."

"Se zimními testy jsem velmi spokojený a věřím, že šampionát můžeme začít lépe než v minulosti. Nemyslím tím jen minulý rok, který nebyl dobrý, ale i ostatní šampionáty. Vypadá to, že jsme v dobré formě, abychom šampionát začali s dobrým vozem, spolehlivým vozem, což je pro začátek sezóny velmi důležité, abychom mohli hned bodovat."

Massa si netroufá říct, jestli bude moci bojovat v Bahrajnu o vítězství, ale v každém případě chce získat "hodně" bodů. Také doufá, že bude pouštní okruh vozu vyhovovat. F10 by podle něj měl být univerzální.

Optimista je po zimních testech také Fernando Alonso, ale odmítá stanovit pro první Grand Prix konkrétní cíl. Vzkázal jen: "Těžko něco slibovat fanouškům Ferrari, ale můžou si být jistí, že odvedeme maximum, sezónu chceme začít co nejlépe a na jejím konci v listopadu být mistry světa. Závod v Bahrajnu je prvním krokem na cestě za naším cílem, takže se maximálně soustředíme a uděláme maximum. Jsem si jistý, že si to s námi užijí."

Další článek: Sauber hlavního sponzora zatím nesehnal, ale peníze na celou sezónu má

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00