Massa: Ferrari je na tom mnohem lépe než před rokem

Po prvním dni testů v Jerezu si je Felipe Massa jistý, že Ferrari vstoupilo do zimních příprav ve výrazně lepší formě než loni.
Massa: Ferrari je na tom mnohem lépe než před rokem

Když začaly loňské předsezónní testy, po prvním dni slyšel prezident Di Montezemolo, že je to na okruhu pro Ferrari katastrofa, osobně mu to telefonoval Massa.

Letos má ale zcela jiné zprávy. "Myslím, že když to srovnáte s loňským rokem, je to jako z jiného světa. Pamatuji si, že jsme loni měli velké potíže auto řídit. Těžko se drželo na trati, letos je základ úplně jiný než loni," hodnotil.

"Auto je mnohem vyváženější. Také zadní část dobře držela směr, měla trakci. Tento okruh je na zadek náročný, degradace pneumatik je velká. Řekl bych, že rozdíl ve srovnání s loňským rokem je obrovský."

První jízdy přesto odhalily pár nedostatků, i když podle Massy nejsou nijak velké. Jedním z nich je potřeba vylepšit chlazení jezdce v kokpitu.

A co říká Brazilec konkurenci? "1:18,8 je určitě neuvěřitelný čas (Button), ale je 1:19,7 (Webber) není. Když se podíváte na první den, jak nám to šlo, jak jsme jezdili a na náš směr, opravdu nejsem zklamaný. Čeká nás hodně práce, do prvního závodu musíme hodně vyvíjet. To je jasné. Ale nejsem zklamaný," uzavřel.

Další článek: Testy v Jerezu - úterý

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.