Massa doufá, že se Ferrari dostane do první pětky

Dnešní časy podle něj neodpovídají jejich skutečné formě.
Klepněte pro větší obrázekU Ferrari věří, že se o víkendu předvedou lépe než v dnešních trénincích. Felipe Massa si na Nürburgringu připsal dvanáctý a Kimi Räikkönen šestnáctý čas. Fina navíc zdržel únik oleje z převodovky.

„Auto bylo docela těžko ovladatelné, ale jsem si jistý, že najdeme řešení,“ řekl Räikkönen.

„Není překvapení, že nemáme tak dobré časy. Když se podíváte na všechny naše pátky, většinou nejsme moc rychlí. Všechno záleží na tom, kdo má kolik paliva. Uvidíme zítra,“ dodal.

V posledním závodě na Silverstonu byl Räikkönen osmý, jeho kolega Massa čtvrtý. Do Německa si Ferrari přivezlo několik nových aerodynamických dílů, místní trať by jim navíc měla lépe sedět. „Jsme na tom více méně podobně jako v posledním závodě. Auto je snad ještě o něco lepší,“ poznamenal Fin.

Spíše optimistický byl i Massa. „Trochu jsme zaostávali, ale to není směrodatné. Časy nejsou tak působivé z více důvodů. Doufám, že se budeme moci poprat o první pětku,“ řekl. „Potřebujeme najít to správné vyvážení zvlášť v prvních kolech. V těchto teplotách bývá na začátku problém s předními pneumatikami, zlepšují se až postupně,“ vysvětlil.

„Trochu se pereme s tvrdší sadou pneumatik, než je zahřejeme na provozní teplotu. Čekali jsme to v takovém počasí,“ doplnil Räikkönen.

Vedoucí inženýr Chris Dyer by zítra rád viděl oba vozy v nejlepší desítce. Přiznal ale, že na to budou muset současné vyvážení ještě vylepšit. „Nízké teploty nám nesedí, zvlášť když máme zajet dobrý čas na jedno kolo,“ řekl.
Další článek: McLaren zrychlil díky novým dílům, ale má jich málo