Massa dostane nové šasi, Monako by mělo zůstat izolovaným incidentem

Šéf Ferrari Stefano Domenicali věří, že problémy se spolehlivostí v Monaku byly pro Ferrari výjimečné, opakovat by se už neměly.
Massa dostane nové šasi, Monako by mělo zůstat izolovaným incidentem

Scuderii se v poslední Grand Prix nedařilo po žádné stránce, Fernando Alonso v Monte Carlu znovu ztratil na vedení v šampionátu, když se v závodě propadal startovním polem místo postupu vpřed.

"GP Monaka nebyla snadným víkendem pro tým," přiznal Domenicali. "Od té doby jsme tvrdě pracovali, především jsme studovali všechna data, abychom zjistili, proč jsme nepodali očekávaný výkon, a od té chvíle hledíme vpřed a nastavujeme vozy pro zcela odlišnou konfiguraci požadovanou Montrealem, z tratě pro nejvyšší přítlak přejdeme na okruh, kde použijeme doposud nejnižší přítlak v této sezóně."

Felipe Massa dopadl v Monaku ještě hůř, během víkendu dvakrát boural, a proto pro Kanadu dostane nové šasi. První nehoda byla jezdeckou chybou, druhá selháním techniky. Ferrari dělá vše pro to, aby se nic nepříjemného z Monte Carla letos už neopakovalo.

"Samozřejmě jsme se také zaměřili na problémy, které jsme měli se spolehlivostí, ty musí být v každém případě vyřešeny," pokračoval Domenicali. "Jisté je, že je tento tým zcela motivovaný, a jsme odhodlaní považovat to, co se stalo v Monaku, za izolovaný incident."

A jak vidí Domenicali šance Ferrari v Kanadě? "V prvních šesti závodech se naše auto ukázalo být silné, mělo dobré vlastnosti ve většině případů, i když občas byly rychlejší jiné týmy. Myslím, že Montreal je okruhu, který by nám měl umožnit využít tyto silné stránky, jako je brzdění, které je na této trati klíčové, takže doufejme, že z toho budeme mít prospěch. Ale na druhé straně musíme dál tvrdě pracovat na oblastech, ve kterých naše auto ještě není tak dobré, jak by být mělo."

Další článek: Nedokáží to co já, odmítá Ecclestone své potenciální nástupce

14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
9:57 | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
6. května | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00