Massa dostal záruku, že nebude týmovou dvojkou

Felipe Massa musel v druhé polovině loňské sezóny plnit roli týmové dvojky, protože se Ferrari soustředilo na Fernanda Alonsa. Letos začnou oba znovu za rovnocenných podmínek.
Massa dostal záruku, že nebude týmovou dvojkou

"Jsem součástí týmu, u kterého chci vyhrávat," řekl Massa. "To je důvod, proč jsem tady. Nejsem tu, abych jen závodil, jsem tu, abych vyhrával. Takže mám záruku a pokud by mi jednoho dne měl tým říct, že nemám zaručeno, že můžu vyhrávat Grand Prix, bych šel jinam."

"Svému týmu stoprocentně důvěřuji. Vím, že mi může dát perfektní auto, které bude nejlepší, abych mohl vyhrát co nejvíc závodů."

Massa loni odpadl z boje o titul s velkým předstihem jako první z jezdců tří top týmů. Tvrdí, že jeho výsledky byly špatné především proto, že měl problémy se přizpůsobit pneumatikám. To by se mělo letos změnit.

"Změnil jsem hodně věcí ve svém jezdeckém stylu a první den testů s pneumatikami Pirelli byl pozitivní," hodnotil. "Nedělal jsem nic jinak, ale bylo pro mě snadnější řídit auto na těchto pneumatikách."

Vedení Ferrari před časem naznačilo, že u Massy nebude tolerovat další nevydařenou sezónu. Brazilcova kariéra u Ferrari by tak mohla letos skončit, ale sám jezdec je přesvědčený o opaku.

"Nejsem tak starý, ještě mám před sebou několik let," řekl. "Jsem motivovaný a nadšený, vývoj vozu budu sledovat až do prvního závodu, a proto se na začátek sezóny opravdu těším."

"Vypadá to, že od konce loňského roku uplynulo hodně času. Čas rychle utíká a práce na novém autě není snadný úkol. Myslím, že díky naší práci budeme mít konkurenceschopné auto od prvního závodu."

Další článek: Ferrari opakuje: Chceme víc testů, takhle to dál nejde