Massa chtěl odpověď před Brazílií, proto není mezi kandidáty, říká Lowe

Felipe Massa si o rok prodloužil svou kariéru ve formuli 1. V letošním roce ale Williams neměl zrovna nejlepší vůz. Paddy Lowe oceňuje Brazilcův přínos.
Massa chtěl odpověď před Brazílií, proto není mezi kandidáty, říká Lowe

„Byl skvělou referencí výkonu auta,“ řekl Lowe pro Motorsport.com. „V garáži vždy potřebujete takovou pomoc.“

„Někdy ji nenajdete na jedné straně garáže, tak ji hledáte na té druhé. Ale Felipe nám skutečně dával tuto referenci v každém závodě a to bylo velmi cenné. Nestávalo se, že by byl ztracený a nemohl dát Lanceovi referenci.“

Smedley: Massa skončil na vrcholu

Smedley: Massa skončil na vrcholu

Zatím není jasné, kdo bude jezdit za Williams v příštím roce, ale jedno je už prakticky jisté – jezdec se srovnatelnými zkušenostmi to nebude. Favoritem je Sergej Sirotkin, který odjel jen pár testů a pátečních tréninků. Kubica sice zkušenosti má, ale ne se současnými vozy. 

Na seznamu byli i další jezdci, kteří jsou na tom lépe z hlediska zkušeností se současným vozem, ale celkově nemají o mnoho více zkušeností než Stroll. 

Bez technických potíží by Massa v Baku vyhrál, říká Lowe

Bez technických potíží by Massa v Baku vyhrál, říká Lowe

„Výběr jezdců je velmi komplikovaný,“ pokračuje Lowe. „Existuje mnoho různých faktorů, které musíme vzít v úvahu. Felipe nás požádal, abychom se rozhodli před Brazílií, což jsme nemohli udělat.“ 

„Byl stále mezi uchazeči o místo a byl to silný kandidát, ale v té době jsme mu nemohli nic slíbit.“ 

„Pak jsme se shodli, že o něm přestaneme uvažovat jako o možnosti a on skončil.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Formule 1 na sněhu a ledu

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10