Massa chtěl odpověď před Brazílií, proto není mezi kandidáty, říká Lowe

Felipe Massa si o rok prodloužil svou kariéru ve formuli 1. V letošním roce ale Williams neměl zrovna nejlepší vůz. Paddy Lowe oceňuje Brazilcův přínos.
Massa chtěl odpověď před Brazílií, proto není mezi kandidáty, říká Lowe

„Byl skvělou referencí výkonu auta,“ řekl Lowe pro Motorsport.com. „V garáži vždy potřebujete takovou pomoc.“

„Někdy ji nenajdete na jedné straně garáže, tak ji hledáte na té druhé. Ale Felipe nám skutečně dával tuto referenci v každém závodě a to bylo velmi cenné. Nestávalo se, že by byl ztracený a nemohl dát Lanceovi referenci.“

Smedley: Massa skončil na vrcholu

Smedley: Massa skončil na vrcholu

Zatím není jasné, kdo bude jezdit za Williams v příštím roce, ale jedno je už prakticky jisté – jezdec se srovnatelnými zkušenostmi to nebude. Favoritem je Sergej Sirotkin, který odjel jen pár testů a pátečních tréninků. Kubica sice zkušenosti má, ale ne se současnými vozy. 

Na seznamu byli i další jezdci, kteří jsou na tom lépe z hlediska zkušeností se současným vozem, ale celkově nemají o mnoho více zkušeností než Stroll. 

Bez technických potíží by Massa v Baku vyhrál, říká Lowe

Bez technických potíží by Massa v Baku vyhrál, říká Lowe

„Výběr jezdců je velmi komplikovaný,“ pokračuje Lowe. „Existuje mnoho různých faktorů, které musíme vzít v úvahu. Felipe nás požádal, abychom se rozhodli před Brazílií, což jsme nemohli udělat.“ 

„Byl stále mezi uchazeči o místo a byl to silný kandidát, ale v té době jsme mu nemohli nic slíbit.“ 

„Pak jsme se shodli, že o něm přestaneme uvažovat jako o možnosti a on skončil.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Rozdíl mezi Vandoornem a Alonsem byl v autě, říká Brown

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00