Massa chce zůstat u Williamsu

Felipe Massa by rád zůstal u Williamsu také po konci příští sezóny.
Massa chce zůstat u Williamsu

Jezdecká sestava u Williamsu patří k těm vyrovnanějším. Valtteri Bottas má momentálně 136 bodů, Massa 117 bodů. Oba se podíleli na vybojování třetího místa v Poháru konstruktérů.

Massa (34 let) byl potvrzen a má smlouvu pro příští rok, ale rád by zůstal ještě déle.

„Jsem rád, že mohu pracovat s tímto úžasným týmem a myslím, že i oni jsou rádi, že mohou pracovat se mnou,“ řekl Massa pro Motorsport.com.

„Ale musíme počkat na příští rok a na to, jak se to vyvine. Pak se rozhodnu, co bude dalším krokem. Zůstanu u Williamsu, což je fantastický tým, nebo půjdu do jiného týmu nebo skončím? Nevím. Určitě chci ale pokračovat.“

Massa má jednu velkou motivaci pokračovat – změnu pravidel od roku 2017.

„Pokud jeden tým investuje více nebo odvede lepší práci než ostatní, bude mnohem rychlejší a silnější. Ale startovní pole může být také možná vyrovnanější. Určitě potřebujeme velkou změnu a to i u motoru, aby to bylo pro každého trochu jednodušší.“  

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Ricciardo se těší na zimní přestávku a nevěří v boj o titul

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.