Massa chce v roce 2017 absolvovat kompletní závodní sezónu

Felipe Massa letos sice ukončil svou 14 let dlouhou kariéru pilota formule 1. Závodní helmu však na hřebík pověsit zatím nechce, příští rok by rád absolvoval celou sezónu v nějaké jiné závodní sérii.
Massa chce v roce 2017 absolvovat kompletní závodní sezónu

Brazilec absolvoval ve formuli 1 250 velkých cen, a to v týmech Sauber, Ferrari a Williams, se kterým ve své poslední sezóně obsadil v celkovém pořadí 11. místo.

Massa, který celkově skončil nejlépe v sezóně 2008, kdy obsadil druhé místo za Lewisem Hamiltonem, se zatím nerozhodl, v které závodní sérii bude působit.

„Pracuji na řádném šampionátu, kompletní sezóně,“ řekl Massa Autosportu. „Zatím jsem se nerozhodl, mám ale nějaké nápady. Jsem připraven pokračovat v závodění v jiné kategorii.“

„Viděl jsem jezdce jako Michael (Schumacher), kteří nechtěli závodit jinde, tak poté jezdil na motorce a dělal spoustu věcí. Já ale nevidím důvod nedělat něco, co vás baví, což je řízení, takže v tom budu rád pokračovat.“

Massa: Z formule 1 odcházím s hlavou vztyčenou

Massa: Z formule 1 odcházím s hlavou vztyčenou

Massu by lákalo vyzkoušet si také jednorázové závody, jako například 24 hodin Le Mans. Vyloučil však svou účast ve slavném podniku 500 mil Indianapolis. Kromě toho má v plánu se objevit také na několika závodech formule 1.

„Přijedu na některé závody F1, ne na všechny, ale nějakých pět šest závodů absolvuji, abych zapracoval na své image, jsem ambasadorem některých společností.“

„Nejprve ale musím relaxovat. Potřebuji strávit hezký čas doma a nebýt na simulátoru nebo na nějakých jednáních. Po dvou až třech měsících ale budu muset něco dělat, nedokážu prostě sedět doma a sledovat televizi. Najdu si něco, co budu moct dělat.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Organizátoři zveřejnili detaily ohledně GP Francie na okruhu Paula Ricarda

18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
13:19 | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.
13. října | Zasedla Komise F1. Měla jednat o zákazu zahřívacích dek, ale o tom se oficiální zápis nezmiňuje. Projednala kalendář, nebo zadala Sportovnímu poradnímu výboru, aby řešil pravidla ohledně zkrácených závodů (reakce na Spa).