Massa chce o novou smlouvu zabojovat stupni vítězů

Felipe Massa ví, že následující závody budou pro jeho kariéru klíčové, ve hře je jeho budoucnost nejen u Ferrari.
Massa chce o novou smlouvu zabojovat stupni vítězů

Letošní sezóna je pro Massu u Ferrari nejhorší, a jelikož mu končí smlouva, nutně potřebuje se zlepšit. "Jednáme o tom, ale s rozhodnutím ani oznámením se nespěchá," komentoval svoji budoucnost v Maranellu.

"Pro mě je důležité bojovat o stupně vítězů, i když je můj týmový kolega v klasifikace přede mnou."

Ovšem protože už je ze hry o titul mimo, jak sám před časem přiznal, tak bude v závodech myslet také na to, jak pomoci Fernandu Alonsovi k celkové výhře.

"Pro mě je prioritou se snažit vždy dokončit mezi prvními třemi, ale pokud bude v závodě Fernando přede mnou, budu se mu vzhledem k jeho pozici snažit pomoci," potvrdil.

S vozem si Massa rozumí lépe už od Monaka, takže věří, že dokáže získat dobré výsledky. Přiznal ale, že pro to potřebuje čistý víkend bez větších problémů.

Další článek: Technologie F1 pomáhají zachraňovat lidské životy

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10