Massa chce na olympijské hry v roce 2024 prosadit motokáry

Bývalý pilot formule 1 Felipe Massa je nyní prezidentem komise FIA pro motokáry. Nyní by na Letní olympijské hry v roce 2024 rád přivedl také tuto motoristickou disciplínu.
Massa chce na olympijské hry v roce 2024 prosadit motokáry

Brazilec již dříve nastínil svou vizi budoucnosti motokárových závodů a nyní pro olympijské hry mládeže v Buenos Aires plánuje demo jízdu elektrických motokár. Massa také řekl, že jeho konečným cílem je využít této nové technologie k tomu, aby se motokáry staly součástí olympijských her.

„Máme před sebou dobré nápady. Na konci roku bude v Argentině podnik v rámci olympiády. Myšlenkou je dostat elektrické motokáry na olympiádu v roce 2024 v Paříži,“ řekl Massa.

Žádná motoristická disciplína nikdy nebyla součástí olympijských her, Mezinárodní automobilová federace (FIA) je přitom členem sdružení mezinárodních sportovních federací Mezinárodního olympijského výboru.

Vozy poháněné na elektřinu zažívají v posledních letech velký nárůst popularity. Vznikl šampionát elektrické formule E a v plánu jsou projekty závodů elektrických cestovních vozů a rallycrossu. Pozadu přitom nezůstávají ani motokáry.

Felipe Massa bude závodit ve formuli E za tým Venturi

Felipe Massa bude závodit ve formuli E za tým Venturi

„Elektrické motokáry jsou na počátku. Je potřeba vyvinout spoustu věcí, aby se snížila hmotnost baterie, protože ty jsou nyní těžké. Když jde o děti, tak pokud havarujete a převrátíte se, projeví se hmotnost motokáry. Bude to ale trvat jen velmi krátce, protože vývoj jde velmi rychle kupředu.“

Massa, který během své kariéry vyhrál jedenáct velkých cen formule 1 a v roce 2008 se stal vicemistrem světa, si svou novou roli užívá.

„Dosáhl jsem mnohem více, než jsem si představoval, že bych ve své kariéře mohl, mnohem více než to, o čem jsem snil. Myslím, že stojí za to něco vrátit a vrátit se do školy (motorsportu), do motokár k dětem,“ řekl Brazilec, který sám bude v příští sezóně závodit ve formuli E.

Foto: Getty Images / Vladimír Rys

Další článek: Pérez má pro příští rok několik možností

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00