Massa chce na olympijské hry v roce 2024 prosadit motokáry

Bývalý pilot formule 1 Felipe Massa je nyní prezidentem komise FIA pro motokáry. Nyní by na Letní olympijské hry v roce 2024 rád přivedl také tuto motoristickou disciplínu.
Massa chce na olympijské hry v roce 2024 prosadit motokáry

Brazilec již dříve nastínil svou vizi budoucnosti motokárových závodů a nyní pro olympijské hry mládeže v Buenos Aires plánuje demo jízdu elektrických motokár. Massa také řekl, že jeho konečným cílem je využít této nové technologie k tomu, aby se motokáry staly součástí olympijských her.

„Máme před sebou dobré nápady. Na konci roku bude v Argentině podnik v rámci olympiády. Myšlenkou je dostat elektrické motokáry na olympiádu v roce 2024 v Paříži,“ řekl Massa.

Žádná motoristická disciplína nikdy nebyla součástí olympijských her, Mezinárodní automobilová federace (FIA) je přitom členem sdružení mezinárodních sportovních federací Mezinárodního olympijského výboru.

Vozy poháněné na elektřinu zažívají v posledních letech velký nárůst popularity. Vznikl šampionát elektrické formule E a v plánu jsou projekty závodů elektrických cestovních vozů a rallycrossu. Pozadu přitom nezůstávají ani motokáry.

Felipe Massa bude závodit ve formuli E za tým Venturi

Felipe Massa bude závodit ve formuli E za tým Venturi

„Elektrické motokáry jsou na počátku. Je potřeba vyvinout spoustu věcí, aby se snížila hmotnost baterie, protože ty jsou nyní těžké. Když jde o děti, tak pokud havarujete a převrátíte se, projeví se hmotnost motokáry. Bude to ale trvat jen velmi krátce, protože vývoj jde velmi rychle kupředu.“

Massa, který během své kariéry vyhrál jedenáct velkých cen formule 1 a v roce 2008 se stal vicemistrem světa, si svou novou roli užívá.

„Dosáhl jsem mnohem více, než jsem si představoval, že bych ve své kariéře mohl, mnohem více než to, o čem jsem snil. Myslím, že stojí za to něco vrátit a vrátit se do školy (motorsportu), do motokár k dětem,“ řekl Brazilec, který sám bude v příští sezóně závodit ve formuli E.

Foto: Getty Images / Vladimír Rys

Diskuze (25) Další článek: Pérez má pro příští rok několik možností
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00