Massa chce letos patřit mezi šest nejlepších jezdců

Felipe Massa se cítí ve formě, a proto věří, že v druhé polovině sezóny dokáže dohnat ztrátu, kterou má, aby se posunul blíž k čelu tabulky.
Massa chce letos patřit mezi šest nejlepších jezdců

Massovi patří v současné době v klasifikaci jezdců 13. místo s 23 body. S ním se ale určitě nehodlá spokojit. "Šampionát jezdců je pro mě určitě pořád důležitý," řekl. "Když se podívám, kde jsem byl před Silverstonem, vím, že se v příštích 11 závodech dá získat ještě hodně bodů."

"Pro mě je to velmi důležité a já se chci probojovat zpět mezi prvních šest nebo pět. To může být těžký cíl, ale vždy je třeba si dávat těžké výzvy. Navíc je pro nás velmi důležitý pohár konstruktérů, a čím více se mi bude dařit v jezdcích, tím více pomůžu Ferrari."

Brazilec je na vzestupu od Monaka. Je přesvědčený, že ve všech závodech od té doby měl formu na místo mezi prvními pěti, ale z různých důvodů takový výsledek získal až v Británii. "Očekávám, že tento trend bude pokračovat až do konce šampionátu," poznamenal.

Teď je Massa zaměřený na Grand Prix Německa. Odhaduje, že by se Ferrari mohlo znovu dařit. "Po roční přestávce se do Hockenheimu těším. Je to zajímavý okruh a v minulosti jsem na něm dvakrát dokončil na stupních vítězů."

"Jelikož se F2012 neustále zlepšuje, můžeme doufat, že tento víkend budeme konkurenceschopní, i když tento šampionát se tak těžko předvídá, že si nemůžeme být úplně jistí tím, co máme čekat, dokud tam nezačneme jezdit."

Ve zbytku sezóny Massa pojede nejen o co nejlepší výsledky v šampionátu, ale také o své angažmá v příští sezóně, protože mu letos končí smlouva. "Jsem si jistý, že to, jak teď jezdím, je jediná cesta, jak si můžu zajistit budoucnost," konstatoval.

"Co se děje na trhu s jezdci, nemá významný vliv na mojí pozici. Pokud budu podávat výkony jako v Silverstonu, tak se nebudu muset o svoji budoucnost moc obávat."

Další článek: Okruh v Hockenheimu z pohledu pneumatik