Massa: Bylo by fantastické bojovat v Turecku o vítězství

Brazilec má možnost získat čtvrtý triumf v řadě.
Felipe Massa vyhrál poslední tři Grand Prix Turecka a rostoucí forma Ferrari mu dává naději, že by letos mohl útočit na čtvrtý triumf v řadě. Scuderia bude mít na voze několik dalších vylepšení a bude se snažit potvrdit vzestupnou tendenci trvající od Barcelony.

"Pro Istanbul budeme mít další malé vývojové úpravy aerodynamiky, které by měly vůz dále vylepšit, a to díky snaze klukům z továrny," řekl Massa. "Chceme se i nadále co nejrychleji zlepšovat a snažit se o vítězství v závodech. Bylo by fantastické, kdybychom byli v Turecku v pozici bojovat o vítězství."

Důvodem pro optimismus je zlepšující se výkonnost vozu F60, s kterým Ferrari dosáhlo letos poprvé na stupně vítězů v posledním závodě v Monte Carlu.

"Je dobré, když můžeme letos poprvé říct něco pozitivního. Třetí a čtvrté místo z Monaka a nejrychlejší kolo závodu jsou dva výborné důvody, proč být pozitivní. Jistě, u Ferrari nejsme zvyklí se spokojit s ničím jiným než s vítězstvím, ale vzhledem k tomu, jak jsme na tom byli na začátku sezóny, máme nyní důvod být optimističtí pro několik dalších závodů," uvedl Massa.

Brazilec dokonce věří, že mohl v Monaku skončit druhý, nebýt provozu v kvalifikaci a Jensona Buttona, za kterým musel jezdit na konci svých stintů předtím, než navštívil mechaniky.

Massa připomněl i chvíle z posledního závodu, kvůli kterým byl napomínán ze strany FIA: "Málem jsem se dostal do problémů, protože jsem párkrát přejel obrubníky, ale tlačil jsem na to, abych získal pozice, hlavně v druhém stintu jsem na to tlačil jako blázen!"

"V takové situaci, hlavně v Monaku, se může stát, že šikanu přejedete. Nezískával jsem tím v čase na kolo a možná jsem svou snahu trochu přehnal. Později v závodě jsem zajel nejrychlejší kolo, aniž bych si šikanu jakkoliv zkrátil."

Nyní je ale Massa soustředěný na Istanbul, kde kromě tří vítězství získal také v posledních třech sezónách tři pole position. Proč se mu daří tolik zrovna v Turecku, nedokáže přesně vysvětlit, i když jedna možnost by se nabízela v souvislosti s podobnými úspěchy z domácího okruhu v Interlagosu.

"Říká se, že důvodem je možná skutečnost, že jsou to jediné dva okruhy v kalendáři, na kterých se jezdí proti směru hodinových ručiček. Kdo ví? Možná jsem lepší než ostatní v jízdě levotočivými zatáčkami," dodal s lehkou nadsázkou Massa.
Další článek: Brawn GP očekává v Turecku silnou konkurenci