Massa bude závodit jen pro sebe, Alonsovi a Räikkönenovi věští problémy

Protože Felipe Massa už ví, že u Ferrari na konci sezóny skončí, nehodlá dál podporovat Fernanda Alonsa, bude jezdit sám za sebe. A svoji výměnu nepovažuje za šťastný krok.
Massa bude závodit jen pro sebe, Alonsovi a Räikkönenovi věští problémy

Massa musel během své kariéry několikrát pomáhat Fernandu Alonsovi, na trati mu uvolňoval místo, nebo například vytvářel lepší podmínky v kvalifikaci.

"Od teď nebudu závodit pro Alonsa," deklaroval pro brazilské Globo. "Hned od pátku v Singapuru budu pracovat pro sebe. Pojedu pořád naplno, v každém kole. Nastal čas si hledět sebe."

Brazilec tak dal nepřímo najevo své rozhořčení z rozhodnutí Ferrari nahradit ho Räikkönenem. Myslí si, že se tím dostane do problémů celý tým.

"Znám Fernanda i Kimiho na trati i mimo ni a považuji je za výborné jezdce, ale mám obavy, že se srazí, až budou sdílet tým," předpověděl. "Řekl jsem šéfům, ať dýchají co nejvíce, dokud můžou, protože v příští sezóně se jim bude dýchat těžko."

Massa si však stojí za tím, že necítí žádnou zášť vůči oběma jezdcům. "Jsem si jistý, že mě Fernando má rád, musí. Máme hezký vztah, jsem si jistý, že mě považuje za osobního přítele, stejně jako já jeho."

"S Kimim jsme také dobří přátelé, mnohem víc, než když jsme byli týmoví kolegové."

Další článek: Montezemolo: Räikkönen je jako Lauda, chci od něj vítězství

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.