Massa Alonsovi pomáhat bude, hlásí prezident Ferrari

Luca di Montezemolo nesouhlasí s vyjádřením Felipeho Massy, ve kterém brazilský závodník odmítl další pomoc týmovému kolegovi Fernandu Alonsovi.
Massa Alonsovi pomáhat bude, hlásí prezident Ferrari

Poté, co se Massa dozvěděl, že smlouvu na příští rok od Ferrari nedostane, prohlásil, že od Singapuru bude závodit pro sebe a Alonsovi pomáhat už nebude.

"Tým bude podporovat Alonsa do posledního metru a pak tu máme Massu, od kterého očekávám skvělý závěr sezóny," komentoval Di Montezemolo pro Gazzettu dello Sport. "Felipe je mimořádný kluk a skvělý člověk."

"Říká se, že nebude pomáhat Fernandovi? Kdepak! Určitě nám pomůže v šampionátu konstruktérů a Alonsovi v jezdcích."

A proč se tedy Ferrari rozhodlo Massu nahradit? "Vztah byl jasný. Potřeboval výsledky a my také," vysvětloval prezident Ferrari.

"Nějaké získal, ale nebyl konzistentní. Odjel několik dobrý závodů, ale ne pravidelně. V roce 2012 nám v poháru konstruktérů scházely jeho body. Bude pro něj dobré změnit prostředí."

Další článek: Nová smlouva s McLarenem je jen otázkou času, věří Button

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.