Massa: Alonsovi může pomoct jen Vettel, já ne

Felipe Massa je přesvědčený, že Fernando Alonso nebude potřebovat jeho pomoc v boji o šampionát. Užitečné by bylo jen zaváhání Sebastiana Vettela.
Massa: Alonsovi může pomoct jen Vettel, já ne

Brazilský jezdec prohlásil před závodním víkendem v Singapuru, že Alonsovi už nebude pomáhat, byla to reakce na neobnovení smlouvy s Ferrari.

Během víkendu odpovídal na otázky o pomoci Alonsovi vyhýbavě, nic se na tom nezměnilo ani po závodě. "Jak jsem řekl, já toho moc udělat nemůžu. Pomoci se může Fernandovi dostat jen od Sebastiana, ne ode mě. Taková je situace."

Vysvětlil to na singapurské Grand Prix. "Vettel byl minimálně o sekundu rychlejší než všichni ostatní. Ten závod byl jeho. Většina týmů už nebude do konce roku pracovat na vozech, takže jsem si jistý, že to tak zůstane. Jsem si jistý, že bude mít konkurenceschopné auto až do konce roku."

Massa se teď u Ferrari musí soustředit na své vlastní výkony, aby přesvědčil jiný tým, nejlépe Lotus, že si zaslouží smlouvu na příští rok. Jezdí pod tlakem, ale to se mu paradoxně líbí. "Ano, určitě, hodně si to užívám."

V Singapuru dojel šestý, zatímco jeho týmový kolega Alonso druhý. Za špatnou vizitku to ale nepovažuje. "Ano, závod určitě mohl být lepší, ale také horší, když se podíváte na všechno, co se stalo."

"Fantasticky jsem odstartoval, ale pak mě v první zatáčce zablokovali na vnitřku a nemohl jsem nikoho předjet, dokonce jsem ztratil pozice. To byl jeden z problémů, protože poté jsem byl na trati pořád za někým."

"Na konci se mnoho vozů trápilo s pneumatikami, takže jsme se dokázali vrátit na šesté místo. Řekl bych, že vzhledem k tomu, co všechno se stalo, to nebylo špatné."

Další článek: Video: Uvnitř vozu formule 1 - antény

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10