Massa: Alonsovi může pomoct jen Vettel, já ne

Felipe Massa je přesvědčený, že Fernando Alonso nebude potřebovat jeho pomoc v boji o šampionát. Užitečné by bylo jen zaváhání Sebastiana Vettela.
Massa: Alonsovi může pomoct jen Vettel, já ne

Brazilský jezdec prohlásil před závodním víkendem v Singapuru, že Alonsovi už nebude pomáhat, byla to reakce na neobnovení smlouvy s Ferrari.

Během víkendu odpovídal na otázky o pomoci Alonsovi vyhýbavě, nic se na tom nezměnilo ani po závodě. "Jak jsem řekl, já toho moc udělat nemůžu. Pomoci se může Fernandovi dostat jen od Sebastiana, ne ode mě. Taková je situace."

Vysvětlil to na singapurské Grand Prix. "Vettel byl minimálně o sekundu rychlejší než všichni ostatní. Ten závod byl jeho. Většina týmů už nebude do konce roku pracovat na vozech, takže jsem si jistý, že to tak zůstane. Jsem si jistý, že bude mít konkurenceschopné auto až do konce roku."

Massa se teď u Ferrari musí soustředit na své vlastní výkony, aby přesvědčil jiný tým, nejlépe Lotus, že si zaslouží smlouvu na příští rok. Jezdí pod tlakem, ale to se mu paradoxně líbí. "Ano, určitě, hodně si to užívám."

V Singapuru dojel šestý, zatímco jeho týmový kolega Alonso druhý. Za špatnou vizitku to ale nepovažuje. "Ano, závod určitě mohl být lepší, ale také horší, když se podíváte na všechno, co se stalo."

"Fantasticky jsem odstartoval, ale pak mě v první zatáčce zablokovali na vnitřku a nemohl jsem nikoho předjet, dokonce jsem ztratil pozice. To byl jeden z problémů, protože poté jsem byl na trati pořád za někým."

"Na konci se mnoho vozů trápilo s pneumatikami, takže jsme se dokázali vrátit na šesté místo. Řekl bych, že vzhledem k tomu, co všechno se stalo, to nebylo špatné."

Další článek: Video: Uvnitř vozu formule 1 - antény

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.