Massa a Alonso považují Brawn GP za téměř jistého mistra

Vůz z Brackley nemá žádné slabiny.
Letošní sezóna vstoupila do své druhé třetiny, ale mezi jezdci panuje názor, že je o titulech již rozhodnuto. Podle Felipeho Massy je už definitivně rozhodnuto o vítězství Brawnu GP, podle Fernanda Alonsa se to potvrdí za pár závodů.

"Nejsem ten typ člověka, který se snadno vzdává, takže budu bojovat až do poslední zatáčky posledního závodu. Ale podle mých zkušeností bude Brawn mistrem. Nedá se věřit tomu, že by šampionát ztratili. Podle mě už je konec," řekl Massa.

Podle Fernanda Alonsa monopost Brawn GP nemá žádné slabiny, je dobrý po aerodynamické i mechanické stránce. "Je možné, že pokud bude Jenson dále vyhrávat, matematicky bude šampionát uzavřen po 12 nebo 13 závodech. A pro nás bohužel ještě mnohem dříve," dodal.

Španěl trochu lituje tak jednoznačného vývoje, protože když se v posledních dvou letech rozhodovalo o titulu v posledním závodě, bylo to pro fanoušky i pro sport lepší. Určité napětí by do bojů na špičce mohlo přinést Ferrari, které ale otevřeně přiznalo, že v Turecku bude spíše bojovat o druhé místo s Red Bullem Racing.

"Myslím, že zatím nemůžeme říct, že jsme druhý nejlepší tým. Zatím jsme odjeli jen jeden závod před Red Bullem, takže bychom rádi odjeli další závody před nimi, případně také před Brawnem, abychom zjistili, jestli něco takového můžeme říct," potvrdil Massa.

Brawn GP v roli favorita tureckého závodu nezpochybňuje ani Alonso: "Myslím, že bude pro Ferrari těžké bojovat o vítězství, protože podle mě Brawn nejezdí v závodech na 100 procent. Myslím, že si udržují kontrolu nad závody a když se podíváte na časy na kolo, je vidět, kdy na to opravdu tlačí. Brawn má vždy něco v rukávu, aby dokázal o něco víc."

"A také nesmíme zapomínat na Red Bull. Monako pro ně bylo obtížné kvůli charakteristikám trati, pro Red Bull asi není Monako nejlepší. Ale myslím, že tady v Turecku to budou těžcí soupeři a nebude to snadné pro nás ani pro Ferrari."
Další článek: Podmínečná přihláška byl Mosleyho nápad

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00