Massa a Alonso považují Brawn GP za téměř jistého mistra

Vůz z Brackley nemá žádné slabiny.
Letošní sezóna vstoupila do své druhé třetiny, ale mezi jezdci panuje názor, že je o titulech již rozhodnuto. Podle Felipeho Massy je už definitivně rozhodnuto o vítězství Brawnu GP, podle Fernanda Alonsa se to potvrdí za pár závodů.

"Nejsem ten typ člověka, který se snadno vzdává, takže budu bojovat až do poslední zatáčky posledního závodu. Ale podle mých zkušeností bude Brawn mistrem. Nedá se věřit tomu, že by šampionát ztratili. Podle mě už je konec," řekl Massa.

Podle Fernanda Alonsa monopost Brawn GP nemá žádné slabiny, je dobrý po aerodynamické i mechanické stránce. "Je možné, že pokud bude Jenson dále vyhrávat, matematicky bude šampionát uzavřen po 12 nebo 13 závodech. A pro nás bohužel ještě mnohem dříve," dodal.

Španěl trochu lituje tak jednoznačného vývoje, protože když se v posledních dvou letech rozhodovalo o titulu v posledním závodě, bylo to pro fanoušky i pro sport lepší. Určité napětí by do bojů na špičce mohlo přinést Ferrari, které ale otevřeně přiznalo, že v Turecku bude spíše bojovat o druhé místo s Red Bullem Racing.

"Myslím, že zatím nemůžeme říct, že jsme druhý nejlepší tým. Zatím jsme odjeli jen jeden závod před Red Bullem, takže bychom rádi odjeli další závody před nimi, případně také před Brawnem, abychom zjistili, jestli něco takového můžeme říct," potvrdil Massa.

Brawn GP v roli favorita tureckého závodu nezpochybňuje ani Alonso: "Myslím, že bude pro Ferrari těžké bojovat o vítězství, protože podle mě Brawn nejezdí v závodech na 100 procent. Myslím, že si udržují kontrolu nad závody a když se podíváte na časy na kolo, je vidět, kdy na to opravdu tlačí. Brawn má vždy něco v rukávu, aby dokázal o něco víc."

"A také nesmíme zapomínat na Red Bull. Monako pro ně bylo obtížné kvůli charakteristikám trati, pro Red Bull asi není Monako nejlepší. Ale myslím, že tady v Turecku to budou těžcí soupeři a nebude to snadné pro nás ani pro Ferrari."
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
18:14 | Giovinazzi zřejmě letos pojede v Le Mans s Ferrari.
21. března | Testy F2: Hoši z týmu Charouz: Delétraz druhý, Fuoco pátý. odkaz
19. března | McLaren věří, že všechny své problémy z testů vyřešil.
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink Hamilton (1:24.026)
2. trénink Hamilton (1:23.931)
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10