Masi vysvětlil, proč jsme na rozhodnutí stewardů čekali tak dlouho

Ještě tři hodiny po skončení závodu nebylo jasné, zda ho nakonec vyhraje opravdu Max Verstappen nebo dodatečně Charles Leclerc. Ředitel závodu Michael Masi vysvětlil, proč se na rozhodnutí čekalo tak dlouho.
Masi vysvětlil, proč jsme na rozhodnutí stewardů čekali tak dlouho

Sportovní komisaři vydali své rozhodnutí až v 19:47, což znamená více než tři hodiny po skončení závodu. Proč to trvalo tak dlouho? Michael Masi pro Motorsport.com vysvětlil, že šlo o souhru okolností.

Ke spornému incidentu došlo až v samotném závěru závodu. Sportovní komisaři ho tak začali řešit až po závodě. Do 18:00 museli čekat, až jezdci absolvují všechny tiskové konference a rozhovory pro média. Další hodinu pak probíhala diskuse s jezdci a zástupci týmů.

Ferrari s rozhodnutím stewardů nesouhlasí

Ferrari s rozhodnutím stewardů nesouhlasí

„Správci uvažovali, podívali na jiné případy, precedenty a mluvili mezi sebou,“ vysvětluje Masi. 

„Pak vytvoříte rozhodnutí a musíte se ujistit, že v něm nejsou žádné překlepy nebo problém, a tak dále. Pak znovu zavoláte týmům, abyste jim předali rozhodnutí. Čas utíká mnohem rychleji, když sedíte venku.“

„Chcete, aby bylo učiněno správné rozhodnutí s přihlédnutím ke všem okolnostem a všem faktorům, které existují, a použity všechny dostupné informace.“

V některých sportech jsou rozhodnutí rychlejší, ale podle Masiho to nelze srovnávat.

„Je to jen jedna z těch nuancí v tomto sportu. Nemůžeme zapískat, vše zmrazit, rozhodnout se a hrát dál.“

Foto: Getty Images /  Charles Coates

Další článek: Vasseur honil s nůžkami Giovinazziho po garáži [video]

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.