Masi otočil. Lobbovat u stewardů není možné

Michael Masi otočil a rozeslal týmům dopis, podle kterého není možné, aby vedení týmu navštívilo jen tak sportovní komisaře. Ředitel závodu tak popřel svá vlastní slova i doporučení.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Masi otočil. Lobbovat u stewardů není možné | Foto: Getty Images / Clive Mason

Po nehodě ve Velké ceně Velké Británie mezi Hamiltonem a Verstappenem proběhla také čilá komunikace mezi šéfy obou týmů a ředitelem závodu Michaelem Masim. Při jednom z rozhovorů řekl Masi Wolffovi, aby „klidně šel nahoru a navštívil stewardy“, což také udělal.

To se nelíbilo Hornerovi, který za stewardy vyrazil také, aby tam zazněl i názor Red Bullu. Podle něj by ale stewardi neměli být pod podobným tlakem a týmy by u nich neměly lobbovat. 

Podle Hornera je nepřijatelné, aby Wolff lobboval u stewardů. Sám k nim ale šel také

Podle Hornera je nepřijatelné, aby Wolff lobboval u stewardů. Sám k nim ale šel také

Michael Masi v tom také neviděl problém. „Pokud dojde k incidentu po závodě, pozveme týmy a jezdce, aby přišli a předstoupili před stewardy,“ řekl Masi. „Vloni jsme měli případ v Monze, kdy Lewis šel a promluvil si se stewardy, aby celou věc pochopil a podíval se na ni. Během přerušení závodu tato možnost existuje, není důvod, aby tomu tak nebylo.“

Masi otočil

Pár dní po incidentu ale Michael Masi otočil o 180 stupňů... nebo minimálně o 120.

Podle Autosportu rozeslal všem dopis, ve kterém uvedl, že přístup ke stewardům pro kohokoli jiného než pro nezbytné činovníky FIA bude povolen pouze s „předchozím souhlasem“ nebo v důsledku předvolání.

Týmy byly upozorněny, že pokud budou postupovat v rozporu s tímto pokynem, mohou jim hrozit sankce podle článku 12.2.1.i Mezinárodního sportovního řádu FIA.

Podle tohoto ustanovení se má za to, že došlo k přestupku, pokud soutěžící „nedodržel pokyny příslušných činovníků pro bezpečný a řádný průběh události.“

Sankce za takový přestupek se mohou pohybovat od napomenutí až po diskvalifikaci.

Další článek: Red Bull má nová data o nehodě, tvrdí Brundle

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00