Masi byl připraven odstartovat závod i s prázdným startovním roštem

Při restartu Velké ceny Maďarska byl na startovním roštu jen Lewis Hamilton.
Masi byl připraven odstartovat závod i s prázdným startovním roštem | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Ve Velké ceně USA 2005 zajelo po zahřívacím kole 14 z 20 vozů do boxů a do závodu vůbec neodstartovalo. Na startovním roštu tak bylo jen šest aut.

Mysleli jsme si, že bizarnější pohled na startovní rošt už neuvidíme, ale letošní Maďarsko nás přesvědčilo o opaku. Okolnosti byly samozřejmě jiné. V USA šlo o bojkot samotného závodu ze strany zákazníků Michelinu. V Maďarsku nešlo o start ale restart a jezdci jen zajeli do boxů pro slicky. Přesto šlo o zvláštní podívanou. Na startu byl jen Hamilton.

Tým si myslel, že přichází déšť, vysvětlil Hamilton, proč jako jediný nezamířil do boxů

Michael Masi prozradil, že by se start odehrál i v případě, že by do boxů zajel také Hamilton.

„Byla by to startovní procedura, aktivace startovních světel podle normálu,“ řekl Masi. „Jakmile by byl poslední vůz v boxové uličce, startovní světla by byla aktivována, pět červených světel, červená světla zhasnou, jakmile červená světla zhasnou, výjezd z boxů by byl otevřen.“

„Bez ohledu na počet vozů. Protože k restartu závodu došlo fakticky až v tomto okamžiku. Je to bod, podle kterého se vše odvozuje.“

„Takový restart jsem ještě nezažil! Bylo to trochu jiné.“

Další článek: Žádný pokyn týmu. Alonso přečetl situaci a „zastavil“ Hamiltona. Chvíli věřil i ve vlastní vítězství

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.