Marussii odstavil v Bahrajnu mimo jiné počítačový virus

Týmy formule 1 se potýkají s technikou na všech frontách. A to nejen s tou novou ve vozech, ale také s dobře známou výpočetní technikou.
Marussii odstavil v Bahrajnu mimo jiné počítačový virus

Bahrajnské testy ruské stáji vůbec nevyšly, za čtyři dny odjela jen 29 kol, což bylo nejméně z celého startovního pole.

"Začalo to první katastrofou, což byl počítačový virus typu trojského koně na našich serverech, stálo nás to většinu dne," vysvětloval šéf týmu John Booth Autosportu.

"A to naladilo notu pro celý týden. Druhý den jsme odjeli 17 kol a bylo to OK, pracovali jsme na různých problémech. Ale v pátek jsme ztratili většinu dne kvůli problémům s motorem, trvalo celý den, než jsme ho vyměnili."

"Poslední den to byla série malých problémů a malé problémy se u těchto vozů opravují dlouho. Ráno se nám rozsvítila kontrolka ERS, ale ukázalo se, že je to falešný signál, to byly dvě ztracené hodiny."

"Pak tu byly problémy s palivovým systémem, což nebyl problém Ferrari (dodavatel motoru), ale náš. Takové věci nás srážely, ale nemyslím, že by se nějaký problémy opakoval, což je zvláštní, protože obvykle míváte opakující se problémy."

Jelikož v Jerezu odjela Marussia jen o kolo více, Booth se obává, že do Austrálie nepřijede připravená.

"Lhal bych, kdybych řekl, že nemám vůbec žádné obavy. Můžete si myslet, že ty problémy vyřešíte, ale musíte to dokázat. Ale já neztrácím naději."

"Na nastavení jsme neudělali vůbec nic, nicméně jezdci říkají, že s tím, co udělali, si věří. Brzdy jsou v pořádku, během týdne jsme je vylepšili, šlo to rychle. Do příštích testů máme jen čtyři dny, pak jsou čtyři dny testy a my je musíme maximálně využít."

Další článek: Formu Mercedesu potvrzují statistiky z Bahrajnu

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10