Marussia zřejmě peníze za loňské deváté místo nedostane

V souvislosti s vetem Force Indie během jednání Strategické skupiny se spekulovalo o tom, že zejména menším týmům jde o tom, aby Marussia zmizela v propadlišti dějin a týmy si tak rozdělily její odměnu za loňské deváté místo.
Marussia zřejmě peníze za loňské deváté místo nedostane

Marussia za sebou nechala velké dluhy. Jedním z největších věřitelů je Ferrari (pohonné jednotky), ale na seznamu jsou desítky dalších položek. Na Marussii ovšem čeká také nerozbalený dárek v hodnotě asi 52 milionů dolarů. Pokud nastoupí, měla by dostat odměnu za loňské deváté místo v šampionátu, které získala díky dvěma bodům Julese Bianchiho v Monaku.

Marussia potvrdila, že pracuje na návratu  

Marussia potvrdila, že pracuje na návratu  

Právě to měla být motivace pro některé týmy. Pokud Marussia zmizí, ostatní si její odměnu rozdělí. Nebo si to alespoň myslí. Force India argumentovala tím, že finanční důvody hrály roli, ale že tím hlavním je to, že Marussia nedodala všechny podklady.

Podle Forbesu je to ale nakonec úplně jedno. Marussia nyní staví nový vůz, ale bez ohledu na to, zda nastoupí nebo ne, peníze nedostane. Forbes se odvolává na komerční smlouvu, kterou má k dispozici.

Ta říká, kdy tým přijde o peníze. Přesněji řečeno jeho práva a povinnosti z komerční smlouvy končí, pokud přijde o pozici konstruktéra, vynechá více než tři závody, nepodá přihlášku do nového ročníku nebo je insolventní. Právě to poslední pro Marussii platí.

Foto: Pirelli 

Další článek: Je to ten starý dobrý Seb, zní nejen od Red Bullu

13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
18:42 | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz
22. září | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10