Marussia zřejmě peníze za loňské deváté místo nedostane

V souvislosti s vetem Force Indie během jednání Strategické skupiny se spekulovalo o tom, že zejména menším týmům jde o tom, aby Marussia zmizela v propadlišti dějin a týmy si tak rozdělily její odměnu za loňské deváté místo.
Marussia zřejmě peníze za loňské deváté místo nedostane

Marussia za sebou nechala velké dluhy. Jedním z největších věřitelů je Ferrari (pohonné jednotky), ale na seznamu jsou desítky dalších položek. Na Marussii ovšem čeká také nerozbalený dárek v hodnotě asi 52 milionů dolarů. Pokud nastoupí, měla by dostat odměnu za loňské deváté místo v šampionátu, které získala díky dvěma bodům Julese Bianchiho v Monaku.

Marussia potvrdila, že pracuje na návratu  

Marussia potvrdila, že pracuje na návratu  

Právě to měla být motivace pro některé týmy. Pokud Marussia zmizí, ostatní si její odměnu rozdělí. Nebo si to alespoň myslí. Force India argumentovala tím, že finanční důvody hrály roli, ale že tím hlavním je to, že Marussia nedodala všechny podklady.

Podle Forbesu je to ale nakonec úplně jedno. Marussia nyní staví nový vůz, ale bez ohledu na to, zda nastoupí nebo ne, peníze nedostane. Forbes se odvolává na komerční smlouvu, kterou má k dispozici.

Ta říká, kdy tým přijde o peníze. Přesněji řečeno jeho práva a povinnosti z komerční smlouvy končí, pokud přijde o pozici konstruktéra, vynechá více než tři závody, nepodá přihlášku do nového ročníku nebo je insolventní. Právě to poslední pro Marussii platí.

Foto: Pirelli 

Další článek: Je to ten starý dobrý Seb, zní nejen od Red Bullu

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00