Marussia zřejmě peníze za loňské deváté místo nedostane

V souvislosti s vetem Force Indie během jednání Strategické skupiny se spekulovalo o tom, že zejména menším týmům jde o tom, aby Marussia zmizela v propadlišti dějin a týmy si tak rozdělily její odměnu za loňské deváté místo.
Marussia zřejmě peníze za loňské deváté místo nedostane

Marussia za sebou nechala velké dluhy. Jedním z největších věřitelů je Ferrari (pohonné jednotky), ale na seznamu jsou desítky dalších položek. Na Marussii ovšem čeká také nerozbalený dárek v hodnotě asi 52 milionů dolarů. Pokud nastoupí, měla by dostat odměnu za loňské deváté místo v šampionátu, které získala díky dvěma bodům Julese Bianchiho v Monaku.

Marussia potvrdila, že pracuje na návratu  

Marussia potvrdila, že pracuje na návratu  

Právě to měla být motivace pro některé týmy. Pokud Marussia zmizí, ostatní si její odměnu rozdělí. Nebo si to alespoň myslí. Force India argumentovala tím, že finanční důvody hrály roli, ale že tím hlavním je to, že Marussia nedodala všechny podklady.

Podle Forbesu je to ale nakonec úplně jedno. Marussia nyní staví nový vůz, ale bez ohledu na to, zda nastoupí nebo ne, peníze nedostane. Forbes se odvolává na komerční smlouvu, kterou má k dispozici.

Ta říká, kdy tým přijde o peníze. Přesněji řečeno jeho práva a povinnosti z komerční smlouvy končí, pokud přijde o pozici konstruktéra, vynechá více než tři závody, nepodá přihlášku do nového ročníku nebo je insolventní. Právě to poslední pro Marussii platí.

Foto: Pirelli 

Další článek: Je to ten starý dobrý Seb, zní nejen od Red Bullu

23:03 | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
17:27 | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.
16:35 | Pérez předvolán před komisaře za incident s Magnsussenem ve druhém tréninku.
19. září | Matevos Isaakjan nahradí u českého týmu Charouz zraněného Correu. Rus jezdil dříve v GP3, formuli 3.5 a ve WEC.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10