Marussia zatím zůstane bez technického ředitele

S hledáním nástupce Pata Symondse Marussia nepospíchá. Domnívá se, že má čas, protože nastavená technická struktura funguje dobře.
Marussia zatím zůstane bez technického ředitele

Symonds se rozhodl přestoupit do Williamsu, kde nahradí dosavadního technického ředitele Mika Coughlana. Volné místo u Marussie se jen tak nezaplní.

"Klíčové je, že to, co za sebou nechal Pat, je velmi dobrá technická struktura, a my jsme tu vždy měli dobré a opravdu talentované lidi," vysvětloval prezident týmu Graeme Lowdon Autosportu, proč není nutné rychle hledat náhradu.

"Současné auto bylo vůči tomu loňskému obrovským skokem a stejní lidé a stejná struktura pracuje na voze 2014. Dopady (Symondsova odchodu) jsou celkem malé díky této struktuře."

Podle Lowdona se jeví jako potřebné mít nového technického ředitele až pro vůz 2015, takže má tým čas do příští sezóny, než si někoho najde.

"Nejdříve musíme zjistit, jaký typ člověka hledáme, jestli to bude organizačně a manažersky zaměřený člověk jako Pat, nebo technický ředitel silný v designu nebo aerodynamice (jako Newey)," přiblížil výběr šéf týmu John Booth.

"Mohla by to být pro nás příležitost udělat další krok díky struktuře, kterou teď máme. Hlavní je se ujistit, že nedojde k přerušení prací na voze 2014, a to se nám celkem daří."

"A musíme rozjet naplno spolupráci s Ferrari, což se děje teď, takže se můžeme nadechnout a podívat se, kam směřujeme."

Další článek: Statistika: Ferrari má druhé nejrychlejší auto, Mercedes třetí

8:23 | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
29. září | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
29. září | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.