Marussia zatím zůstane bez technického ředitele

S hledáním nástupce Pata Symondse Marussia nepospíchá. Domnívá se, že má čas, protože nastavená technická struktura funguje dobře.
Marussia zatím zůstane bez technického ředitele

Symonds se rozhodl přestoupit do Williamsu, kde nahradí dosavadního technického ředitele Mika Coughlana. Volné místo u Marussie se jen tak nezaplní.

"Klíčové je, že to, co za sebou nechal Pat, je velmi dobrá technická struktura, a my jsme tu vždy měli dobré a opravdu talentované lidi," vysvětloval prezident týmu Graeme Lowdon Autosportu, proč není nutné rychle hledat náhradu.

"Současné auto bylo vůči tomu loňskému obrovským skokem a stejní lidé a stejná struktura pracuje na voze 2014. Dopady (Symondsova odchodu) jsou celkem malé díky této struktuře."

Podle Lowdona se jeví jako potřebné mít nového technického ředitele až pro vůz 2015, takže má tým čas do příští sezóny, než si někoho najde.

"Nejdříve musíme zjistit, jaký typ člověka hledáme, jestli to bude organizačně a manažersky zaměřený člověk jako Pat, nebo technický ředitel silný v designu nebo aerodynamice (jako Newey)," přiblížil výběr šéf týmu John Booth.

"Mohla by to být pro nás příležitost udělat další krok díky struktuře, kterou teď máme. Hlavní je se ujistit, že nedojde k přerušení prací na voze 2014, a to se nám celkem daří."

"A musíme rozjet naplno spolupráci s Ferrari, což se děje teď, takže se můžeme nadechnout a podívat se, kam směřujeme."

Další článek: Statistika: Ferrari má druhé nejrychlejší auto, Mercedes třetí

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.