Marussia vyjela v Jerezu s MR03

Jako poslední ze všech letošních vozů se světu ukázala Marussia MR03. Ruský tým své auto dopravil do Španělska až na poslední dva dny testů.
Marussia vyjela v Jerezu s MR03

Na MR03 začala Marussia pracovat už v roce 2012 a pokračovala loni paralelně k MR02.

"Že jsme postavili auto věrné konceptu, který jsme poprvé navrhli v roce 2012, navzdory integraci zcela nové pohonné jednotky a snahám při plnění cílů v šampionátu konstruktérů 2013, svědčí o tom, jak moc jsme jako technická organizace dospěli," řekl šéf týmu John Booth.

"Auto bylo vyrobeno a dokončeno ve velmi vysokém standardu, dosáhli jsme při tom našich nejvýznamnějších cílů při úspoře hmotnosti, a co je důležitější, dávali jsme si při tom pozor, abychom udrželi naši výtečnou spolehlivost."

"Největší výzvou designu bylo bez pochyb chlazení, přesto je to jedna z oblastí, která nás těší nejen svými výsledky, ale také množstvím inovací, které jsme u našeho řešení použili."

"Zcela nové rozvržení předního a zadního zavěšení kol je produktem nových pravidel o aerodynamice, klademe větší důraz na mechanickou výkonnost, mechanické systémy jsou teď mnohem důležitější."

Velkou novinkou pro Marussii je také motor Ferrari, do loňského roku používala agregáty od Cosworthu.

"O našem vztahu se Scuderií Ferrari můžeme říct jen dobré věci. Jsou velmi profesionální a od začátku se nám dostává velké podpory," chválil Booth. "Mezi našimi technickými skupinami funguje výborná spolupráce ve všech nových oblastech nového partnerství, a to značně usnadnilo výzvu integrace nové pohonné jednotky." Vedle toho pokračuje Marussia v technické spolupráci s McLarenem.

A jak vidí Booth sezónu 2014? "Cílem je se dál zlepšovat, což znamená být v pozici, kdy už se nebudeme muset soustředit na hrozby za námi, místo toho bychom měli bojovat s týmy před námi."

Fotogalerie

Marussia MR03

 

 

 

 

 

 

Diskuze (22) Další článek: Vrátím se nejdřív v létě, odmítá Brawn spekulace o McLarenu
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00