Marussia v pátek v Barceloně znovu nasadí Gonzaleze

Rodolfo Gonzalez v prvním volném tréninku na Velkou cenu Španlělska nahradí Maxe Chiltona. Po ne zcela vydařené GP Bahrajnu Marussia věří, že se jí podaří navázat na úspěšný trend z počátku sezony.
Marussia v pátek v Barceloně znovu nasadí Gonzaleze

Marussia v pátečním prvním tréninku na Velkou cenu Španělska nasadí svého rezervního jezdce Rodolfa Gonzaleze. Venezuelan už se letos objevil za volantem monopostu MR02 v Bahrajnu, ale kvůli problémům s převodovkou absolvoval jen sedm kol. Zatímco na okruhu Sakhir odjel trénink místo Julese Bianchiho, tentokrát mu kokpit uvolní Max Chilton. Gonzalez by se měl podle vyjádření týmu v letošní sezoně objevit při pátečních volných trénincích za volantem některého z vozů ještě několikrát.

Zejména díky výkonům Bianchiho je letos Marussia z dlouhodobého hlediska zatím úspěšnější než nejbližší konkurent Caterham. Šéf Marussie John Booth ví, že právě první evropský závod sezony bývá pro řadu týmů velmi dobrým barometrem výkonnosti vozu a také možností představit nové úpravy. "Ani my nejsme výjimkou. Testovali jsme tu před začátkem sezony, budeme mít příležitost využít základní data a porovnat je s našimi vylepšeními pro tento závod, abychom vyhodnotili náš aktuální pokrok," uvedl.

Přestože v Bahrajnu se týmu tolik nedařilo, pro Barcelonu je optimistický. "V Bahrajnu jsme se trápili vždy. Doufáme, že na Circuit de Catalunya znovu potvrdíme pozitivní směr našeho vývoje," věří.

Další článek: Wolfgang von Trips by oslavil 85. narozeniny

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.