Marussia v pátek v Barceloně znovu nasadí Gonzaleze

Rodolfo Gonzalez v prvním volném tréninku na Velkou cenu Španlělska nahradí Maxe Chiltona. Po ne zcela vydařené GP Bahrajnu Marussia věří, že se jí podaří navázat na úspěšný trend z počátku sezony.
Marussia v pátek v Barceloně znovu nasadí Gonzaleze

Marussia v pátečním prvním tréninku na Velkou cenu Španělska nasadí svého rezervního jezdce Rodolfa Gonzaleze. Venezuelan už se letos objevil za volantem monopostu MR02 v Bahrajnu, ale kvůli problémům s převodovkou absolvoval jen sedm kol. Zatímco na okruhu Sakhir odjel trénink místo Julese Bianchiho, tentokrát mu kokpit uvolní Max Chilton. Gonzalez by se měl podle vyjádření týmu v letošní sezoně objevit při pátečních volných trénincích za volantem některého z vozů ještě několikrát.

Zejména díky výkonům Bianchiho je letos Marussia z dlouhodobého hlediska zatím úspěšnější než nejbližší konkurent Caterham. Šéf Marussie John Booth ví, že právě první evropský závod sezony bývá pro řadu týmů velmi dobrým barometrem výkonnosti vozu a také možností představit nové úpravy. "Ani my nejsme výjimkou. Testovali jsme tu před začátkem sezony, budeme mít příležitost využít základní data a porovnat je s našimi vylepšeními pro tento závod, abychom vyhodnotili náš aktuální pokrok," uvedl.

Přestože v Bahrajnu se týmu tolik nedařilo, pro Barcelonu je optimistický. "V Bahrajnu jsme se trápili vždy. Doufáme, že na Circuit de Catalunya znovu potvrdíme pozitivní směr našeho vývoje," věří.

Další článek: Wolfgang von Trips by oslavil 85. narozeniny

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00