Marussia v pátek v Barceloně znovu nasadí Gonzaleze

Rodolfo Gonzalez v prvním volném tréninku na Velkou cenu Španlělska nahradí Maxe Chiltona. Po ne zcela vydařené GP Bahrajnu Marussia věří, že se jí podaří navázat na úspěšný trend z počátku sezony.
Marussia v pátek v Barceloně znovu nasadí Gonzaleze

Marussia v pátečním prvním tréninku na Velkou cenu Španělska nasadí svého rezervního jezdce Rodolfa Gonzaleze. Venezuelan už se letos objevil za volantem monopostu MR02 v Bahrajnu, ale kvůli problémům s převodovkou absolvoval jen sedm kol. Zatímco na okruhu Sakhir odjel trénink místo Julese Bianchiho, tentokrát mu kokpit uvolní Max Chilton. Gonzalez by se měl podle vyjádření týmu v letošní sezoně objevit při pátečních volných trénincích za volantem některého z vozů ještě několikrát.

Zejména díky výkonům Bianchiho je letos Marussia z dlouhodobého hlediska zatím úspěšnější než nejbližší konkurent Caterham. Šéf Marussie John Booth ví, že právě první evropský závod sezony bývá pro řadu týmů velmi dobrým barometrem výkonnosti vozu a také možností představit nové úpravy. "Ani my nejsme výjimkou. Testovali jsme tu před začátkem sezony, budeme mít příležitost využít základní data a porovnat je s našimi vylepšeními pro tento závod, abychom vyhodnotili náš aktuální pokrok," uvedl.

Přestože v Bahrajnu se týmu tolik nedařilo, pro Barcelonu je optimistický. "V Bahrajnu jsme se trápili vždy. Doufáme, že na Circuit de Catalunya znovu potvrdíme pozitivní směr našeho vývoje," věří.

Další článek: Wolfgang von Trips by oslavil 85. narozeniny

10:23 | Testy F3: Roman Staněk zatím potvrzen pro test za tým ART (první ze dvou dnů).
10:14 | Christian Horner připustil, že strategie pro kvalifikaci a závod byla chybná. Red Bull měl startovat na střední jako jezdci Mercedesu a Leclerc.
9:20 | Ve středu a čtvrtek proběhnou další testy formule 3. Za tým Campos bude jezdit i Petr Ptáček.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton