Marussia si chce v budoucnu stavět vlastní motory

Majitel týmu Marussia Nikolaj Fomenko chce, aby přechod na motory Ferrari byl jen dočasný, v budoucnu by ruská automobilka měla používat své vlastní agregáty.
Marussia si chce v budoucnu stavět vlastní motory

Marussia nasazuje od začátku motory Cosworth, ale pro éru šestiválců se dohodla na smlouvě s Ferrari. Ovšem Fomenko hledí dál vpřed.

"Pokud přežijeme do sezóny 2016, tak doufám, že Marussia bude mít své vlastní motory," řekl pro Autosport. "Směřujeme k tomu. Je to náš hlavní cíl."

Zůstává však otázkou, do jaké míry je tento plán reálný. Marussia coby tým má jeden z nejmenších rozpočtů ve formuli 1 a vývoj motorů je velmi nákladný, takže by ruská automobilka musela investovat mnohem víc než teď.

Další článek: Hülkenberg: Ultimátum jsem Lotusu nedal, ale chci mít jasno v říjnu

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.