Marussia se potřebuje dostat o úroveň výš

Porážka Caterhamu představuje mimo finančních benefitů zejména morální injekci pro celý tým, který se stále snaží probojovat do středu pole.
Marussia se potřebuje dostat o úroveň výš

Marussia na konci sezony 2013 skončila na desátém místě, a tak porazila své hlavní rivaly z Caterhamu. Obě stáje jsou však stále považovány za outsidery a body jim jsou vzdáleny. Šéf Marussie John Booth doufá, že se to v revolučním roce 2014 změní. 

"Myslím, že po provozní stránce jsme se rok po roce zlepšovali. Vypadáme jako správný tým F1, pracujeme jako správný tým F1. V pitstopech a všech základech jsme dobří. Přestože výsledky se na první pohled od těch předchozích loni příliš nelišily, procentuálně jsme čelu pole byli mnohem blíže a několik závodů jsme dojeli ve stejném kole. Potřebujeme se ale posunout opět kupředu. Rozdíl v odměnách za desáté místo není nijak ohromný, byť není zanedbatelný. Největším plusem je ale oživení týmu," řekl Booth.

Je jisté, že za Marussii bude i v sezoně 2014 závodit Jules Bianchi. K prodloužení smlouvy má blízko také Max Chilton. 

Další článek: K neštěstí může dojít kdykoliv, tvrdí Kubica

9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz