Marussia se chystá ukončit vývoj letošního vozu

Nároky pravidel 2014 donutí Marussii překlopit své zdroje na projekt nového vozu. Tomu letošnímu se bude věnovat už jen minimálně.
Marussia se chystá ukončit vývoj letošního vozu

Monoposty 2014 a 2013 nemají společného téměř nic, a tak týmy musejí dobře zvažovat, jak mezi nimi rozložit své vývojové prostředky. U Marussie bude vzhledem k malému rozpočtu rozhodování poměrně jednoduché.

"Ta pracovní zátěž je obrovská pro velké týmy a pro nás je to ještě těžší," řekl k vývoji nového vozu technický ředitel Pat Symonds pro Sky Sports. "Ať se nám to líbí nebo ne, za pár týdnů budeme muset ukončit vývojové práce na MR02."

"Prostě nemáme dost lidí na to, abychom nechali návrh vozu (2014) na později. A je to velmi náročný designerský problém, na rozdíl od současného vozu, takže je tu mnoho oblastí, ve kterých musíme provést základní výzkum."

Jakmile tým ukončí práce na současném autě, ještě bude dobíhat produkce dílů, takže poslední novinky se na trati objeví na konci jara.

"Teď bych řekl, že poslední díly nasadíme tak kolem Silverstonu. Velké týmy budou vyvíjet déle, ale to se týká aerodynamiky. Já doufám, že později vytáhneme z rukávu pár triků, budou to díly, z nichž bychom některé mohli použít v roce 2014," dodal Symonds.

Další článek: Výhry Vettela kazí prodej lístků v Británii

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?