Marussia prošla napodruhé nárazovými testy FIA

Jako poslední ze všech letošních vozů prošel bezpečnostními zkouškami Mezinárodní automobilové federace ruský monopost MR01.
Marussia prošla napodruhé nárazovými testy FIA

Neúspěch při prvním pokusu v nárazových testech znemožnil Marussii testovat minulý týden spolu se všemi ostatními týmy v Barceloně. Jedinou možností, jak si nové auto alespoň trochu vyzkoušet, byly jízdy v Silverstonu pod záštitou marketingových aktivit.

Dnes Marussia oznámila, že konečně prošla nárazovými testy, a tudíž ji nic nebude bránit v účasti v prvním závodním víkendu v Melbourne příští týden.

"Po náročných týdnech jsme rádi, že jsme překonali poslední překážku v podobě nárazového testu FIA, kterým jsme prošli dnes," řekl technický konzultant Marussie Pat Symonds. "Inkriminovaný díl prošel tím testem už bez dozoru FIA, ale pod jejím dohledem měl nekonzistentní výsledky. K předchozímu selhání došlo jen těsně, takže jsme potřebovali vyrobit o trochu robustnější řešení. Stačilo pár menších změn na původním konceptu."

Marussia tak vyrazí do Austrálie s minimálními zkušenostmi s novým vozem, i když po dvou dnech v Silverstonu je na tom o trochu lépe než HRT, které se svým letošním autem jezdilo jen jeden den.

"Všichni jsme byli nadšení, když jsme uplynulé dva dny viděli naše auto na trati. I když musíme hodně dohánět, uklidňuje nás, že teď jde vše dobrým směrem. Nyní se těšíme na výzvy prvního závodního víkendu v Melbourne příští víkend," uzavřel Symonds.

Další článek: Silverstonský debut Marussie MR01