Marussia představila MR01

Ruský tým Marussia představil svůj letošní monopost. Novinka s označením MR01 má už za sebou první kilometry.
Marussia představila MR01

Nové auto Marussie neprošlo napoprvé nárazovými testy, proto se nemohlo zúčastnit oficiálních předsezónních testů v Barceloně. MR01 zkoušky FIA zatím stále nemá za sebou, nicméně tým využívá možnosti jezdit pod záštitou marketingových aktivit a testuje dnes a zítra v Silverstonu.

Nemůže však jezdit na závodních pneumatikách Pirelli, takže první skutečný test čeká nové auto až v pátečních trénincích v Austrálii. "Dnes máme na programu první ze dvou marketingových aktivit, takže i když si jezdci auto poprvé vyzkouší, nebudou moci dělat žádné závěry, dokud nezačneme jezdit naplno v Melbourne," potvrdil šéf týmu John Booth.

MR01 je prvním autem týmu, které bylo budováno pod technickou taktovkou Pata Symondse (ex Renault) a v rámci spolupráce s McLarenem. Se slavnou stájí z Wokingu ho pojí také skutečnost, že nemá schod na nose, což je v letošním startovním poli ojedinělá záležitost. Ve svých útrobách skrývá motor Cosworth. S nasazením KERS Marussia letos nepočítá.

Klepněte pro větší obrázek

Další článek: Jestli může zpět do vozu F1, bude Kubica vědět až v polovině roku

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“