Marussia plánuje nasadit nový vůz až do druhých testů

Mercedes zřejmě nebude jediný tým, jehož nový monopost pro letošní sezónu si odbyde svoji premiéru až během druhých předsezónních testů.
Marussia plánuje nasadit nový vůz až do druhých testů

Zatímco v minulých letech byly prezentace nových vozů záležitostí ledna, letos mají týmy v tomto ohledu zpoždění a většina z nich stále neoznámila, kdy přesně své letošní auto představí.

Pokud nebudeme počítat HRT, u něhož bude debut nového auta pravděpodobně stejně problematický jako loni a předloni, doposud platilo, že nasazení vozu 2012 až do druhých testů plánoval jen Mercedes AMG. Teď se k němu přidala Marussia, Pat Symonds prozradil, že cílem ruské stáje je nové auto přivézt do Barcelony na testy 21. února.

Symonds, který hovořil na akci Autosport International, je ale optimista co se formy týmu týče, a to hned ze dvou důvodů. První je zákaz foukání difuzorů. Je to totiž technologie, kterou malé týmy nezvládly tak dobře jako ty velké, takže její absence Marussii prospěje. Druhým důvodem, proč by se tým měl zlepšit, je spolupráce s McLarenem, která nabírá na plných obrátkách právě v letošním roce.

Marussia patří mezi nejmenší týmy, podle Symondse má celkem 170 zaměstnanců, zatímco Red Bull více než 600 a Lotus nebo Mercedes více než 500.

Další článek: Lotus míří s Räikkönenem do top 3, svůj nový systém nepovažuje za klíčový

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen