Marussia oficiálně potvrdila Chiltona v roli závodního pilota

Po neformálním oznámení ze strany prezidenta Marussie Nikolaje Fomenka přišlo i formální potvrzení od týmu, že Max Chilton postoupil na post závodního jezdce.
Marussia oficiálně potvrdila Chiltona v roli závodního pilota

Jedenadvacetiletý Chilton působil u Marussie jako záložník a nyní nahradil v závodním kokpitu Charlesa Pica, který odešel do Caterhamu.

"V roce 2012 jsme dlouho vyhodnocovali jeho výkony v našem voze, v testech a na boxové zdi, když jsme monitorovali jeho pokrok vedle ostatních juniorů v podpůrných závodech Grand Prix," vysvětloval šéf týmu John Booth.

"Ukázal se především jako velmi schopný ve voze. Nejen to, Max velmi rychle zapadl do týmu, z nemalé části díky tomu, že je živý a přívětivý, takže ho tu máme rádi."

Chilton pro Marussii testoval a v Abú Zabí nastoupil v prvním volném tréninku. "Mám štěstí, že můžu začít moji kariéru ve formuli 1 s těmito lidmi. Za pár týdnů jsou tu předsezónní testy, takže se soustředím na své fyzické přípravy, zatímco budu co nejvíce času trávit prací s technickým týmem, abych pomohl vyvíjet vůz, který budu řídit ve své debutové sezóně," řekl.

Druhým jezdcem týmu by měl zůstat Timo Glock, ale Marussia to oficiálně zatím nepotvrdila.

Další článek: Grosjean se obával, že se ho Lotus zbaví

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.