Marussia oficiálně potvrdila Chiltona v roli závodního pilota

Po neformálním oznámení ze strany prezidenta Marussie Nikolaje Fomenka přišlo i formální potvrzení od týmu, že Max Chilton postoupil na post závodního jezdce.
Marussia oficiálně potvrdila Chiltona v roli závodního pilota

Jedenadvacetiletý Chilton působil u Marussie jako záložník a nyní nahradil v závodním kokpitu Charlesa Pica, který odešel do Caterhamu.

"V roce 2012 jsme dlouho vyhodnocovali jeho výkony v našem voze, v testech a na boxové zdi, když jsme monitorovali jeho pokrok vedle ostatních juniorů v podpůrných závodech Grand Prix," vysvětloval šéf týmu John Booth.

"Ukázal se především jako velmi schopný ve voze. Nejen to, Max velmi rychle zapadl do týmu, z nemalé části díky tomu, že je živý a přívětivý, takže ho tu máme rádi."

Chilton pro Marussii testoval a v Abú Zabí nastoupil v prvním volném tréninku. "Mám štěstí, že můžu začít moji kariéru ve formuli 1 s těmito lidmi. Za pár týdnů jsou tu předsezónní testy, takže se soustředím na své fyzické přípravy, zatímco budu co nejvíce času trávit prací s technickým týmem, abych pomohl vyvíjet vůz, který budu řídit ve své debutové sezóně," řekl.

Druhým jezdcem týmu by měl zůstat Timo Glock, ale Marussia to oficiálně zatím nepotvrdila.

Diskuze (67) Další článek: Grosjean se obával, že se ho Lotus zbaví