Marussia o jezdcích rozhodne po sezóně

Marussia je letos spokojená se svými jezdci. Max Chilton a Jules Bianchi tak možná zůstanou i příští rok.
Marussia o jezdcích rozhodne po sezóně

Marussii se letos docela daří. Na své konto si připsala řadu poměrně dobrých závodních i kvalifikačních výsledků a především pak i zásluhou Julese Bianchiho získala první body ve své historii. Díky tomu se v šampionátu drží nejen před tradičním rivalem Caterhamem ale také před Sauberem.

Sportovní ředitel Marussie Graeme Lowdon oba své jezdce chválí. „Myslím, že oba dělají svou práci dobře,“ říká Lowdon v rozhovoru pro Crash.net.

Marussia věří, že může získat další body

Marussia věří, že může získat další body

„Zdá se, že tu máme dobrou atmosféru, jezdci na sebe tlačí zdravým způsobem, měli jsme jen jednu kolizi v Kanadě. Letos je to poprvé, kdy jsme si ponechali jezdce z loňského roku, a myslím, že to fungovalo docela dobře. Oba se učí. Dali jsme jim dobré a stabilní zázemí, aby rozvíjeli své dovednosti.“

Marussia je sice se svými jezdci spokojená, ale rozhodnutí o sestavě pro příští rok padne až po sezóně.

„Jako vždy je tu 101 různých vlivů, co se týče preferencí týmů i jezdců. Takže pokud jde o sestavu pro příští rok, obvykle to necháváme na prosinec. Uvidíme, kam se dostaneme, zcela se soustředíme na udržení svého místa v šampionátu po zbytek sezóny.“

Diskuze (1) Další článek: Button budoucnost mimo F1 nehledá
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00