Marussia neplánovaně utlumila vývoj, Caterham se jí zřejmě vzdálí

Jules Bianchi prozradil, že jeho tým Marussia nenasadí po letní přestávce tolik novinek, kolik původně chtěl. Posun vpřed se odkládá.
Marussia neplánovaně utlumila vývoj, Caterham se jí zřejmě vzdálí

Marussia jede svůj mini šampionát s Caterhamem, ve kterém bojuje o placené desáté místo v tabulce týmů. To jí zatím patří, ale na jeho obhajobu nebude mít tolik zbraní, kolik chtěla.

"Měli jsme v plánu několik technických evolucí pro období po přestávce, do Spa-Francorchamps. Nakonec toho moc nebude, zřejmě skoro nic," prozradil Jules Bianchi listu Nice-Matin.

"Mezitím u Caterhamu pokračují ve vývoji. Takže nečekám, že by se ztráta měla zmenšovat."

Francouz to neřekl přímo, ale Marussia zredukovala vývojový program evidentně kvůli penězům. Monopost MR02 tím utrpí především v oblasti přítlaku. Ten ale na některých tratích není klíčový, a proto není úplně vše ztraceno.

"Některé nadcházející okruhy vyžadují málo aerodynamického přítlaku," připomněl Bianchi. "Marussii by měly sedět lépe, hlavně pokud znovu bude trochu chladněji."

Další článek: Mercedes vyhrál díky své práci, a ne novým pneumatikám, říká Pirelli

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10