Marussia je blízko prodloužení smlouvy s Chiltonem

Šéf týmu Marussia John Booth říká, že nový kontrakt s Maxem Chiltonem je jen otázkou detailů, protože obě strany spolu chtějí pokračovat.
Marussia je blízko prodloužení smlouvy s Chiltonem

Chilton debutoval ve formuli 1 letos a po první sezóně má naději na pokračování. "Jsme tomu s Maxem velmi blízko," řekl Booth pro Sky Sports. "Chce zůstat a my chceme, aby zůstal, takže jde o dořešení detailů."

"Máme ho rádi a on odvedl skvělou práci, hlavně v druhé polovině roku. Myslím, že je mu tady dobře a že je tu spokojený."

V druhé sedačce je už potvrzený Jules Bianchi. Pro úspěch týmu bude v každém případě klíčové, jaké postaví auto. Booth věří, že dobré, tým mu obětoval část letošní sezóny.

"Problém týmu naší velikosti je, že když stavíte auto 2014 od nuly, vzalo nám to všechny naše zdroje," vysvětloval Booth. "Takže od Barcelony jsme na vůz nenasadili žádné novinky. Měli jsme jen drobnosti, nic většího."

"Všechny zdroje a úsilí jsme věnovali autu 2014, jehož vývoj jde podle plánu. Ve skutečnosti je napřed. Takže jsme museli učinit tohle rozhodnutí. Některé týmy mají na výběr, protože vedou paralelní vývoj, my se takový luxus nemůžeme dovolit."

Další článek: Foto a video: Ricciardo jezdil s formulí 1 Red Bullu na Srí Lance