Marussia bude zřejmě jediný tým bez KERS

Ruský tým Marussia bude letos v nevýhodě nejen kvůli relativně pozdnímu nasazení nového vozu, ale také kvůli nepoužívání systému na rekuperaci kinetické energie.
Marussia bude zřejmě jediný tým bez KERS

KERS zrychluje monoposty F1 o zhruba tři desetiny sekundy na kolo a je velmi užitečný při startech závodů nebo vzájemných soubojích. Marussia ho ale nenasadí ani ve své třetí sezóně.

"Kvůli pokroku, kterého chceme letos dosáhnout, jsme se soustředili především na aerodynamiku, protože v této oblasti je možné dosáhnout nejvyšších zisků," vysvětloval šéf týmu John Booth pro Autosport. "Chceme zrychlit o sekundy, ne jen o desetiny."

Marussia se stejně jako loni tým Caterham obává, že by KERS mohlo být až příliš velkou zátěží pro tým inženýrů. Nechce jim komplikovat práci, ale Booth přiznal, že jde i o peníze.

"KERS a koncept rekuperace energie obecně podporujeme jako iniciativu ve vztahu k životnímu prostředí, ale současné technologie jsou neuvěřitelně drahé," řekl. "Představovalo by to významnou část našich provozních nákladů, což není v souladu s naším původním plánem být nízkonákladovým týmem formule 1 v době omezování zdrojů."

Přímí konkurenti Marussie mít KERS zřejmě budou. Caterham určitě, HRT to slibovalo ještě loni v listopadu. Ruský tým teď ale musí víc trápit harmonogram příprav nového vozu, protože ho poprvé vyšle na trať až v posledních předsezónních testech v Barceloně.

Další článek: Zastávky Williamsu určitě dokážeme zrychlit, říká Michael Johnson

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen