Marussia bude mít nové auto až v posledním předsezónním testu

Letošní sezóna nezačíná pro ruský tým Marussia dobře. Musel přistoupit k omezení účasti v testech a letošní vůz bude mít zpoždění.
Marussia bude mít nové auto až v posledním předsezónním testu

Marussia původně plánovala, že svůj letošní monopost MR01 přiveze na druhé předsezónní testy v Barceloně. Své plány ale musela přehodnotit.

"Rozhodli jsme, že se nezúčastníme prvního testu v Jerezu, který se uskuteční od 7. do 10. února," oznámil šéf týmu John Booth Autosportu. "Druhého testu se chceme zúčastnit s loňským MVR-02, aby si zajezdil Charles (Pic) a připravil se na svoji první sezónu. A nové auto MR01 nasadíme o dva týdny později v Barceloně."

Letošní vůz Marussie tak absolvuje při nejlepším čtyři dny testů v Barceloně, než se postaví na startovní rošt v Melbourne. Na začátku května pak může v Mugellu jezdit ještě v letošních posledních testech.

"Jak náš technický konzultant Pat Symonds veřejně prohlásil, MR01 bude téměř úplně nové, z vozu 2011 převezme jen málo věcí," vysvětloval Booth. "Nové auto má také několik zajímavých a komplexních mechanických konceptů, u kterých chvíli trvá, než je zvládneme. Náš program má bohužel skluz a nemá smysl auto nasadit, než dokážeme optimalizovat plán jeho jízd."

Přehled prezentací nových vozů a testů najdete zde.

Další článek: De la Rosa žádné zpoždění HRT vůči původním plánům nevidí

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen