Marko vyloučil zájem o Vettela. Má se snažit u Ferrari, nebo to zkusit u Mercedesu

Největší úspěchy zažil Sebastian Vettel s Red Bullem. Na konci letošního roku mu skončí smlouva s Ferrari. Mohl by se vrátit zpět ke svému bývalému týmu? Pravděpodobnost tohoto přestupu je téměř nulová.
Marko vyloučil zájem o Vettela. Má se snažit u Ferrari, nebo to zkusit u Mercedesu

Sebastian Vettel se nedávno objevil v Kitzbühelu na závodě světového poháru ve sjezdovém lyžováni a to společně například s jezdci Red Bullu. Podle Helmuta Marka Vettel sondoval zda by se mohl v roce 2021 vrátit do týmu. Poradce Red Bull to ale považuje za nereálné. 

„Je čtyřnásobným mistrem světa a má vysoký plat,“ řekl Helmut Marko pro Auto Bild. „Také jsme již podepsali dlouhodobou smlouvu s Maxem Verstappenem, který nevyšel levně. Proto si nemůžeme dovolit podepsat další číslo jedna.“

Peníze, Red Bull, návrat Astonu jako týmu. Strollova akvizice bude mít velké důsledky

Peníze, Red Bull, návrat Astonu jako týmu. Strollova akvizice bude mít velké důsledky

„Ferrari se rozhodlo pro Leclerca a my pro Verstappena. Během této sezóny se bude muset Sebastian dostat na svůj vrchol. Doufám, že se auto přizpůsobí jeho jízdnímu stylu.“

„Pokud jasně porazí Leclerca, Ferrari o něm bude muset přemýšlet. Kromě toho by byl také zajímavým jezdcem pro Mercedes. Nemyslím si, že jeho německý pas by byl zrovna překážkou.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Lewis Hamilton upřímně o vztahu s otcem

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
16. června | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
16. června | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00