Marko: Vettelovo chování není hodné čtyřnásobného mistra světa

Chování Sebastiana Vettela během Velké ceny Mexika se nelíbí poradci Red Bullu a bývalému mentorovi německého pilota Helmutu Markovi.
Marko: Vettelovo chování není hodné čtyřnásobného mistra světa

Vettel si v závěru do vysílačky stěžoval na chování Maxe Verstappena, který v souboji s ním vyjel mimo trať, zkrátil si trať a nepřepustil mu svou třetí pozici. Během závodu pak ještě Vettel stihl přes rádio poznamenat pár nevybíravých slov na adresu ředitele závodu Charlieho Whitinga.

Verstappen v cíli dostal penalizaci 5 sekund, čímž se Vettel dostal na třetí místo a na stupních vítězů za něj převzal také trofej.

Celá situace se však nelíbí Markovi, který na Vettela dohlížel během let, kdy Němec působil u Red Bullu. „Celá situace není hodna čtyřnásobného mistra světa. Výběr jeho slov rozhodně nebyl prvotřídní.“

Marko rovněž řekl, že Verstappen má plnou podporu ze strany Red Bullu.

„Podporujeme ho. Rozhodnutí (o penalizaci) je nepochopitelné. Používají různé standardy, a to není v pořádku.“

Poradci Red Bullu se zároveň nelíbil Vettelův způsob obrany pozice při souboji s dalším pilotem Red Bullu Danielem Ricciardem.

„Nikdy jsem neviděl tak obrovskou změnu stopy, jako když Vettel zkřížil dráhu Ricciardovi a vytlačil jej z tratě, nenechal mu tam žádné místo.“

„Vettel do něj zcela najel. Tohle je přesně to, co by mělo anti-Verstappenovské pravidlo zakazovat. Je do toho zapojena rovněž politika a to nemohu pochopit. Doufáme jen ve spravedlivé rozhodnutí a nebudeme protestovat.“

Vettelův manévr v souboji s Ricciardem zatím stále prošetřují sportovní komisaři. Zástupci obou stran přitom již byli předvolání k vedení závodu.

Musíte chápat moji frustraci, hájí se Vettel

Musíte chápat moji frustraci, hájí se Vettel

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Hamilton odvedl lepší práci, přiznává v cíli druhý Rosberg

13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10