Marko: Verstappen je jako Senna

Zatímco Max Verstappen přirovnal svůj styl jízdy k Alonsovi, Helmut Marko ho z hlediska talentu přirovnává k Ayrtonu Sennovi.
Marko: Verstappen je jako Senna

Helmut Marko poskytl rozhovor oficiální stránce F1.com, ve kterém se dotkl různých témat. Mimo jiné se mluvilo o vleklých problémech Sebastiana Vettela.

„Snažíme se optimalizovat všechny kontrolní mechanismy, abychom eliminovali problémy. Pokud myslíte selhání motoru v pátek v Singapuru, něco takového se předtím nestávalo, ale teď to vždy potká Seba! Lotus má problémy stejně jako Caterham a Toro Rosso, ale tam se to děje oběma jezdcům. V našem případě je to vždy Seb,“ diví se Marko.

Poradce Red Bullu se směje nejrůznějším spekulacím okolo odchodu Vettela nebo jeho výměny s Alonsem. „Právě teď si nejsem jistý, s jakým týmem je spojován, mění se to každý den. Je opravdu těžké držet krok se všemi fámami.“ (smích)

Marko také reflektuje situaci v šampionátu, kde prý Red Bull dohání soupeři. Zejména Williams vnímá jako riziko, ale další tratě by prý měly Red Bullu sedět. Tým je připraven bránit druhou pozici v šampionátu, ale Marko díky dvojitým bodům nevylučuje ani útok v šampionátu jezdců. Dvojité body v Abú Dhabí se prý Red Bullu teď hodí, žertuje Marko.

„Ano, teď si jich velmi vážíme. Pokud bychom ale měli být sesazení z druhého místa v Poháru konstruktérů, pak je budeme proklínat“. (smích)

Klepněte pro větší obrázek

Řeč samozřejmě přišla také na nejnovější posilu. Za pár dní sedmnáctiletý Max Verstappen se stal nejdříve členem juniorského programu Red Bullu a krátce na to byl potvrzen jako suverénně nejmladší jezdec v historii formule 1. Od příštího roku ho uvidíme v Toro Rosso.

„Je to výjimečný talent, takový přijde jen jednou za desetiletí,“ říká Marko. Kdyby ho měl k někomu přirovnat, sáhl by po jménu Ayrton Senna.

Verstappen: Jezdím jako Alonso

Verstappen: Jezdím jako Alonso

„V takovém případě se nemusíte dívat na jeho věk. Jednal s lidmi, kteří jsou odborníci na rozvoj mladíků a všichni říkali, že z hlediska myšlení má spíše 22 než 16. Pokud jde o schopnosti za volantem, profesionálně soutěží od 4 let. Očekáváme, že bude konkurenceschopný od prvních závodů. Není to od nás žádná loterie, víme, co děláme.“

Diskuze (26) Další článek: Anketa: Budoucnost Fernanda Alonsa je v mlze
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00