Marko varuje. Mercedes je na rovinkách neuvěřitelně rychlý, musíme něco udělat

Podle Helmuta Marka je motor Mercedesu stále lepší a lepší.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Marko varuje. Mercedes je na rovinkách neuvěřitelně rychlý, musíme něco udělat | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Lewis Hamilton nasadil v Turecku nový spalovací motor. Spekuluje se o problémech Mercedesu v oblasti spolehlivosti, na což by ukazovaly i dřívější problémy některých jezdců ze zákaznických týmů.

Helmut Marko si však všímá něčeho jiného. „Musíme něco vymyslet, protože Mercedes je na rovinkách strašně rychlý,“ řekl Marko rakouské televizi ORF. „Byli tady skoro o 15 km/h rychlejší... jako když jedete s DRS.“

„Je to takhle už od Silverstonu a ten rozdíl se jen zvětšuje....Ta převaha motoru, nevím, čím to je a co s tím můžeme dělat. Musíme ještě více optimalizovat šasi, abychom to zase trochu vyrovnali.“

Výrobci mohli mezi koncem loňské a koncem letošní sezóny nasadit jednu novou specifikaci komponent. Ferrari nedávno aktualizovalo svou hybridní část, Honda nasadila ve Spa novou baterii. Mercedes v průběhu sezóny vylepšení nenasazoval, udělal to už na začátku sezóny.

Honda potvrdila vylepšení baterie. Měla pomoci Verstappenovi k výsledkům z poslední doby

Honda potvrdila vylepšení baterie. Měla pomoci Verstappenovi k výsledkům z poslední doby

Není to však poprvé, co se o sezónním zlepšení pohonné jednotky diskutuje. Red Bull se nedávno obrátil na FIA kvůli mezichladiči Mercedesu, ale federace nic, co by bylo proti pravidlům, nenašla.

Na začátku roku byla situace opačná. Toto Wolff tvrdil, že se Honda od Velké ceny Francie zlepšila. Red Bull argumentoval nižším přítlakem

Váš názor Další článek: Cunoda vzdoroval Hamiltonovi. Chci, aby Max vyhrál, říká
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00