Marko přiznává, že Ricciardo v Red Bullu chybí

Poradce Red Bullu Dr. Helmut Marko připustil, že rozhodnutí Daniela Ricciarda před loňskou sezónou opustit tým a přestoupit do továrního Renaultu mělo na Red Bull jednoznačný dopad.
Marko přiznává, že Ricciardo v Red Bullu chybí

Max Verstappen sice pro Red Bull a dodavatele motorů Hondu vloni získal tři vítězství a dvakrát startoval z pole position, týmu ale chyběl druhý silný jezdec, který by stabilně bodoval a jezdil s Verstappenem vpředu.

Red Bull původně jako Ricciardova nástupce angažoval Pierra Gaslyho. Ten však kvůli nevyrovnaným výkonům o svou sedačku v polovině sezóny přišel a vrátil se do Toro Rosso. Do Red Bullu se naopak už po polovině své první sezóny ve F1 přestěhoval Alexander Albon.

S méně zkušeným týmovým kolegou je vývoj vozu obtížnější, přiznává Verstappen

S méně zkušeným týmovým kolegou je vývoj vozu obtížnější, přiznává Verstappen

Podle Marka je však v sídle týmu v Milton Keynes od Ricciardova odchodu jiná atmosféra.

„Atmosféra v týmu je dobrá, ale od chvíle, kdy odešel, už není tak žoviální. Pro celý tým to byl trochu šok, když odešel do Renaultu,“ řekl Marko ve videorozhovoru pro Motorsport-Magazin.com.

Ricciardo je velmi známý svým pozitivním přístupem, dobrou náladou a širokým úsměvem a zdá se, že i někdy nekompromisnímu Markovi chybí odlehčení situace, o které se Ricciardo uměl postarat.

„Je jedním z nejrychlejších jezdců a když je potřeba, dokáže skvěle stahovat ztrátu. Navíc tu chybí jeho vtipy,“ připustil Marko.

Marko věří Albonovi

Po Gaslyho selhání Marko věří, že se z Albona rodí dobrý Verstappenův týmový kolega.

„Alex si vedl velmi dobře. Připojil se k týmu, aniž by testoval vůz a bodoval v každém závodě kromě Brazílie, kde byl sestřelen Hamiltonem. Je sebekritický a ví, kde se může zlepšit, což je velmi pozitivní. Doufáme, že letos bude pro Verstappena dobrým týmovým kolegou,“ dodal.

Nebylo vždy hezké vidět, že vám volá Marko, vzpomíná Ricciardo

Nebylo vždy hezké vidět, že vám volá Marko, vzpomíná Ricciardo

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Nejlepší období pilot podle Coultharda prožívá mezi 30. a 35. rokem
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00