Marko přiznává, že Ricciardo v Red Bullu chybí

Poradce Red Bullu Dr. Helmut Marko připustil, že rozhodnutí Daniela Ricciarda před loňskou sezónou opustit tým a přestoupit do továrního Renaultu mělo na Red Bull jednoznačný dopad.
Marko přiznává, že Ricciardo v Red Bullu chybí

Max Verstappen sice pro Red Bull a dodavatele motorů Hondu vloni získal tři vítězství a dvakrát startoval z pole position, týmu ale chyběl druhý silný jezdec, který by stabilně bodoval a jezdil s Verstappenem vpředu.

Red Bull původně jako Ricciardova nástupce angažoval Pierra Gaslyho. Ten však kvůli nevyrovnaným výkonům o svou sedačku v polovině sezóny přišel a vrátil se do Toro Rosso. Do Red Bullu se naopak už po polovině své první sezóny ve F1 přestěhoval Alexander Albon.

S méně zkušeným týmovým kolegou je vývoj vozu obtížnější, přiznává Verstappen

S méně zkušeným týmovým kolegou je vývoj vozu obtížnější, přiznává Verstappen

Podle Marka je však v sídle týmu v Milton Keynes od Ricciardova odchodu jiná atmosféra.

„Atmosféra v týmu je dobrá, ale od chvíle, kdy odešel, už není tak žoviální. Pro celý tým to byl trochu šok, když odešel do Renaultu,“ řekl Marko ve videorozhovoru pro Motorsport-Magazin.com.

Ricciardo je velmi známý svým pozitivním přístupem, dobrou náladou a širokým úsměvem a zdá se, že i někdy nekompromisnímu Markovi chybí odlehčení situace, o které se Ricciardo uměl postarat.

„Je jedním z nejrychlejších jezdců a když je potřeba, dokáže skvěle stahovat ztrátu. Navíc tu chybí jeho vtipy,“ připustil Marko.

Marko věří Albonovi

Po Gaslyho selhání Marko věří, že se z Albona rodí dobrý Verstappenův týmový kolega.

„Alex si vedl velmi dobře. Připojil se k týmu, aniž by testoval vůz a bodoval v každém závodě kromě Brazílie, kde byl sestřelen Hamiltonem. Je sebekritický a ví, kde se může zlepšit, což je velmi pozitivní. Doufáme, že letos bude pro Verstappena dobrým týmovým kolegou,“ dodal.

Nebylo vždy hezké vidět, že vám volá Marko, vzpomíná Ricciardo

Nebylo vždy hezké vidět, že vám volá Marko, vzpomíná Ricciardo

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Nejlepší období pilot podle Coultharda prožívá mezi 30. a 35. rokem

16:08 | Program formule 3 Pátek: Trénink: 9:35-10:20 Kvalifikace: 14:05-14:35 Sobota: Závod: 10:25-11:10 Neděle: Závod: 09:45-10:25
11:44 | Někteří jezdci (Vettel, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas) budou po dobu víkendu bydlet v obytném autě přímo na okruhu.
30. června | Ferrari potvrdilo, že první větší novinky přiveze až do Maďarska.
30. června | Sergej Sirotkin zůstává rezervním jezdcem Renaultu. Potvrdil to tým...

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10