Marko odchodu Sainze nelituje. Je rychlý, ale není to Verstappen, říká

Pokud bojujete o titul proti silnému týmu, potřebujete nejen rychlý a spolehlivý vůz ale také dobré jezdce, kteří budou přivážet slušné body. Nelituje Helmut Marko odchodu Carlose Sainze?
Marko odchodu Sainze nelituje. Je rychlý, ale není to Verstappen, říká

Na adresu Alexe Albona sice zní pozitivní komentáře, ale dokáže dovážet dobré body, aby mohl Red Bull bojovat o titul v Poháru konstruktérů proti Mercedesu a Ferrari? Je to docela důležitá otázka, která má kořeny v menší jezdecké nouzi týmu. Red Bull nechal odejít Daniela Ricciarda i Carlose Sainze.

Helmut Marko to ale vnímá jinak a odchodu Sainze nelituje. Pro Motorsport.com řekl, že si tým musel v roce 2016 vybrat, kdo z obou půjde do Red Bullu a vybrali si Verstappena.

„Carlos je rychlý, jinak bychom s nim nepodepsali, ale není to Verstappen,“ řekl Marko.

„Pomohli jsme Carlosovi s jeho kariérou a nemuseli jsme ho nechat jít. Ale dovolili jsme mu přestěhovat do Renaultu a pak do McLarenu.“

„Máme dobrý vztah, ale v tu chvíli tam byl Verstappen a mezi nimi byl výkonnostní rozdíl.“

Jak vznikl „smooth operator“? Sainz vysvětluje původ své přezdívky

Jak vznikl „smooth operator“? Sainz vysvětluje původ své přezdívky

Carlos Sainz a Max Verstappen u Toro Rosso neměli úplně nejlepší vztah. Objevily se informace, že tomu nepomohl ani Sainzův otec, čerstvý trojnásobný vítěz Dakaru.

„Neřekl bych, že má politicky založeného otce,“ reagoval Marko na dotaz, zda v tom bylo politikaření Sainze staršího. „Spíše jednoho z těch otců v motorsportu, který se na něj nedivá objektivně, což je pochopitelné, a který vždy dělá to, co považuje za nejlepší pro svého syna.“

„Ale nejde o izolovaný případ a zdaleka ne ten nejhorší.“

Verstappen versus Sainz 2015, Toro Rosso 

Body

Kvalifikace (skóre, bez kvalifikací s technický problémy apod.)

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Šéf Ferrari chce, aby v budoucnu byli členy Jezdecké akademie jezdci z virtuálních závodů