Marko očekává, že největším soupeřem Red Bullu bude příští rok Mercedes

Na začátku sezóny byli největšími soupeři Red Bullu a Maxe Verstappena Ferrari a Charles Leclerc. Jak tomu bude v příští sezóně? Helmut Marko odhaduje, že dojde ke změně.
Foto: Getty Images / Chris Graythen
Marko očekává, že největším soupeřem Red Bullu bude příští rok Mercedes | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Na otázku Sport Bild, zda podle něj budou v roce 2023 silnějšími soupeři Mercedes, nebo Ferrari, Marko ukázal na stříbrné šípy, a to kvůli přítomnosti sedminásobného mistra světa Lewise Hamiltona.

„Ferrari je silné, ale Mercedes bude z hlediska celkového balíku silnější. Zvláště s jezdcem, jako je Lewis Hamilton. Je to stále špičkový jezdec,“ uvedl Marko.

„Je pravda, že Ferrari má v Leclercovi také velmi dobrého jezdce, ale ten stále dělá chyby.“

Počínaje Novým rokem se změní situace v aerodynamickém tunelu. Red Bull bude moci využívat aerodynamický tunel méně než Mercedes. Jednak z toho důvodu, že skončil v šampionátu první, zatímco Mercedes obsadil třetí místo, ale také z důvodu trestu za překročení rozpočtového stropu. Podle Marka to bude hrát roli.

Hamilton naposledy zvítězil v Saúdské Arábii v roce 2021. Marko byl dotázán, zda věří, že Brit může zůstat bez vítězství i v roce 2023.

„Obávám se, že ne. Mercedes se k nám během roku přiblížil. Zatím s námi nejsou na stejné úrovni, ale mají více času na vývoj vozu v aerodynamickém tunelu.“

„Přesto se příliš nebojím. Pokud jde o rok 2023, jsme na dobré cestě a máme Maxe, který je nejlepší jezdec v poli.“

Další článek: Stále na tom tvrdě pracujeme, říká Andretti o vstupu do F1

Témata článku: , , , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února