Marko neodepisuje v boji o titul ani Mercedes a Hamiltona

Red Bull v současné době vede oba šampionáty. Největšími soupeři jsou Charles Leclerc a Ferrari. Helmut Marko ale ve třetině sezóny neodepisuje ani Mercedes.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Marko neodepisuje v boji o titul ani Mercedes a Hamiltona | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Helmuta Marka se zeptali, zda už dal chladit šampaňské.„Nesmysl,“ reagoval Marko pro rakouský OE24. „Právě jsem si to spočítal –máme před sebou ještě 15 závodů.“

„Dokonce i Russell je jen 41 bodů za Verstappenem. Tam je ještě možné všechno.“

„Jejich vůz je každým dnem rychlejší, podle top časů už jsou na naší úrovni nebo dokonce lepší,“ řekl Marko o Mercedesu.

„Opravdu byste je neměli odepisovat. Pokud bude Mercedes najednou zase všemu dominovat, pak se vrátí i Hamilton.“

Kdy končí jezdcům F1 smlouvy?

Kdy končí jezdcům F1 smlouvy?

Red Bullu se minimálně v první třetině sezóny změnil soupeř, ale změnila se také situace uvnitř týmu. Pérez je letos blíže Verstappenovi.

„A v pátek před GP Monaka jsme s nim prodloužili. Poté byl extra motivovaný. S takovou dvojici jezdců je to opravdu zábavné, letos jsme měli už pět vítězství.“

Marko si nemyslí, že by to způsobilo uvnitř Red Bullu nějaké problémy. „Max zůstává v pohodě, sebevědomí má dost.“

Ferrari zatím trápí spolehlivost (s tou měl problém i Red Bull) a také chyby. V Monaku rudé vozy startovaly z první řady, závod dokončily na druhém, respektive čtvrtém místě.“

„Jsou pod tlakem, což Leclercovi také ztěžuje práci a dělá chyby. Tohle je závodění. V Monaku jsme Ferrari donutili reagovat naší taktikou v boxech a oni instinktivně zareagovali špatně.“

Analýza: Monacký pád Ferrari

Analýza: Monacký pád Ferrari

Další článek: Drugovich: Nečekal jsem, že budu bojovat o titul s takovou jistotou

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00